5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
40 درصد از نیروهای آموزش‌و‌پرورش کادر اداری هستند/ فقط 60 درصد نیروهای آموزش و پرورش کار معلمی انجام می‌دهند
میرزاده با اشاره به آمار نگران‌کننده سازمان امور استخدامی:

40 درصد از نیروهای آموزش‌و‌پرورش کادر اداری هستند/ فقط 60 درصد نیروهای آموزش و پرورش کار معلمی انجام می‌دهند

حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به جلسات مکرر کمیسیون آموزش درباره موضوع کمبود معلم گفت: در حالی آموزش و پرورش با معضل کمبود معلم مواجه است که بر اساس گزارش سازمان امور استخدامی فقط 60 درصد نیروهای آموزش و پرورش کار معلمی انجام می‌دهند.

اعتمادآنلاین| سیدحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره خالی بودن برخی کلاس‌های درس با وجود عبور از نیمه مهرماه، عنوان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع کمبود نیروی معلم را با دستور کار "بررسی راهکارهای رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش " در برنامه کاری خود قرار داد و این مسئله را به صورت جدی بررسی کرد.

 

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین مبنا مقرر شده که سامانه به روزرسانی نیروی انسانی به تفکیک جنس، رشته، مقطع، استان و شهرستان تا دو ماه آینده در آموزش و پرورش ایجاد و به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود تا کمبودها در آموزش و پرورش احصا شود.

 

وی ادامه داد: نکته نگران کننده در آماری بود که از سوی سازمان امور استخدامی در نشست کمیسیون آموزش ارائه شد که حاکی از این بود که فقط 60 درصد از نیروهای آموزش و پرورش به عنوان معلم مشغول به کار هستند و سایر نیروها در کادر اداری فعالیت می‌کنند.

 

میرزاده تصریح کرد: نیروهایی که به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام شده‌اند باید در مدارس برای تدریس به کار گرفته شوند نه اینکه از آن‌ها به عنوان کادر اداری استفاده شود.

 

وی تأکید کرد: نباید به بهانه بخشنامه‌ای که در ابتدای انقلاب صادر شده و معروف به بخشنامه 230 آموزش و پرورش است، معلمان را در ادارات به کار گرفت و باید در نظر داشت که این بخشنامه برای موارد اضطرار بوده است.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: در نشستی که با مسئولان آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش برای بررسی راهکارهای رفع کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه داشتیم، از مسئولان این وزارتخانه درخواست شد برنامه‌هایی برای بازگشت معلمان به تدریس داشته باشند و حتی این مجوز وجود دارد، معلمی که در کادر اداری مشغول به کار است بتواند در برخی روزهای هفته سر کلاس برای تدریس حاضر شود.

 

منبع: خانه ملت

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها