7/3/2020
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹
ایران همواره دست دوستی به سوی کشورهای همسایه دراز کرده است
علاءالدین بروجردی:

ایران همواره دست دوستی به سوی کشورهای همسایه دراز کرده است

علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما پیوسته دست دوستی را به سوی کشورهای همسایه دراز کردیم ولی عوامل مخرب باعث عدم ایجاد یک رابطه مطلوب شده است.

اعتمادآنلاین| علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در خصوص برقراری رابطه با کشورهای همسایه گفت: من فکر می‌کنم امروز هم جمهوری اسلامی ایران آمادگی داشته باشد که با کشور های جنوبی خلیج فارس ارتباطی مبتنی بر منافع و احترام متقابل را داشته باشد.

 

او ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران که بر اساس قانون اساسی و توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود در طول همه سال‌های پس از پیروزی انقلاب در دوران حضرت امام(ره) و به ویژه در دوران مقام معظم رهبری در راستای داشتن رابطه خوب با همه کشورهای جهان به ویژه همسایگان و کشور های اسلامی بوده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اضافه کرد: نفوذ آمریکایی‌ها و تاثیر گذاری‌شان در منطقه و شیطنت‌های آنها همیشه یک عاملی بود که ایران هراسی، این ظلم تاریخی را  به کشور های همسایه القا می‌کرد و به همین دلیل رابطه ما در جایگاه مطلوب خودش قرار نداشت.

 

بروجردی بیان کرد: کج‌راهی که عربستان در طول چهار، پنج سال گذشته رفت به خصوص در رابطه با یمن، رابطه نزدیک با رژیم صهیونیستی و کشتار ده ها هزار انسان بی‌گناه در یک کشور اسلامی همسایه اشتباهاتی بود که به نظر من ضرر آن امروز متوجه خود عربستان است و این کشور حتما باید از این اشتباه بزرگ تاریخی عدول پیدا کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها