1/20/2020
دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸
5800 هکتارگلخانه در کشور احداث می‌شود
طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی:

5800 هکتارگلخانه در کشور احداث می‌شود

محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: امسال در سطح 5 هزار و 800 هکتار گلخانه در کشور احداث می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در همایش سراسری معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور در منطقه آزاد ارس، گفت: تاکنون مبلغ 20 هزار میلیارد تومان برای احداث گلخانه‌ها پرداخت شده و 50 هزار میلیارد تومان دیگر هم مورد نیاز است.

 

وی اظهار داشت: انتقال دانش فنی برای گلخانه‌داران همواره مورد توجه ما  است و باید با تعامل، به حل مشکلات گلخانه‌ای آنان پرداخت.

 

معاون وزیر در امور باغبانی، با بیان این که توسعه گلخانه‌ها برای کاهش مصرف آب در سطح کشور ضروری است، خاطرنشان کرد: در مباحث کنترل اقلیم، تهویه و انرژی، طرح‌های بسیار خوبی ارائه شده است که برای توسعه صنعت گلخانه‌سازی، کسب و کارهای متعددی ایجاد شده است.

 

به گفته وی، با فرهنگ‌سازی‌های در سال‌های اخیر مشخص شد که اقلام تولیدی گلخانه‌ای بسیار سالم است و عناصر طبیعی آن کنترل شده‌اند.

 

طهماسبی با اشاره به این که بیش از 70 درصد تولید و عرضه گوجه‌فرنگی کشور در گلخانه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: برند گوجه‌فرنگی ایران توسط باغداران منطقه جلفا در بازار روسیه پررنگ شده است که جای تقدیر دارد.

 

به گفته وی، کارآفرینان کوچک می‌توانند به تولیدکنندگان بزرگ تبدیل شوند، لذا باید مورد حمایت قرار گیرند.

 

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: بانک کشاورزی، عطف توجه به مقوله گلخانه‌ای دارد تا از طریق تسهیلات مربوطه، از مشکلات گلخانه‌داران کاسته شده و امکان فعالیت تقاضامحور این مراکز فراهم شود.

 

وی ادامه داد: چه خوب است گلخانه‌داران، حساب خود را به بانک کشاورزی منتقل کنند تا با دریافت شرایط سهل و آسان تسهیلات بانکی، صادرات محصولات باغی نیز بهبود یابد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها