8/11/2020
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
محافظ نمایشگر سامسونگ اطلاعات کاربران را افشا می‌کند

محافظ نمایشگر سامسونگ اطلاعات کاربران را افشا می‌کند

یکی از کاربران موبایل سامسونگ «گلکسی اس 10» پس از نصب یک محافظ ژله‌ای روی نمایشگر دستگاه متوجه شد قفل آن با اثر انگشت هر کسی باز می‌شود و بنابراین اطلاعات او در خطر قرار دارد.

اعتمادآنلاین| زنی انگلیسی پس از خرید یک محافظ نمایشگر از سایت«ای-بی» برای موبایل خود متوجه شد هر کسی می‌تواند به اطلاعات دستگاه او دسترسی یابد.

 

لیزا نیسلون 34 ساله، یک محافظ ژله‌ای برای مراقبت از نمایشگر موبایل سامسونگ گلکسیS10 خود به قیمت 2.70 پوند خریده بود. او از اثر انگشت شست دست راست خود برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می کرد، اما بعد از نصب محافظ، از اثر انگشت دست چپ خود استفاده کرد و در کمال تعجب دید با این وجود قفل دستگاه باز شد. او متوجه شد هر اثر انگشتی قفل موبایل را باز می‌کند!

 

این کاربر موبایل در این باره می‌گوید: هرکسی می تواند به موبایل دسترسی یابد و با استفاده از اپلیکیشن‌های مالی آن پول جابه‌جا کند. 

 

این در حالی است که قبلا سامسونگ اعلام کرده بود افراد فقط باید از محافظ نمایشگرهای تاییدشده استفاده کنند.

 

جالب آنکه پس از نصب محافظ ژله ای نمایشگر حتی با اثر انگشت همسر او نیز قفل دستگاه باز می‌شد. این زن از افراد دیگر خواست با اثر انگشت خود قفل دستگاه را باز کنند و همه آنها توانستند قفل را باز کنند. جالب آنکه او متوجه شد محافظ مذکور روی موبایل افراد دیگر نیز همین اختلال را ایجاد می‌کند.

 

به همین دلیل او اختلال مذکور را به شرکت سامسونگ اطلاع داده است. در حال حاضر سامسونگ مشغول بررسی این اختلال است. 

 

برنامه

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها