6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
مرغ ارزان شد/قیمت هر کیلو گرم مرغ 13 هزار و 200 تومان است
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی:

مرغ ارزان شد/قیمت هر کیلو گرم مرغ 13 هزار و 200 تومان است

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش 300 تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم 13 هزار و 200 تومان است.

اعتمادآنلاین| مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش 300 تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 12 هزار و 100 تومان، توزیع درب واحد‌های صنفی 12 هزار و 300 وخرده فروشی‌ها 13 هزار و 200 تومان است.

 

به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 11 هزار و 700 تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 13 هزار و 200 تومان است.

 

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف 23 هزار تومان، سینه بدون کتف 24 هزار تومان و فیله مرغ 26 هزار تومان است.

 

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی افت چشمگیر تقاضا در برابر عرضه را دلیل اصلی افت 300 تومانی قیمت مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که روند نزولی قیمت مرغ در بازار استمرار یابد.


وی قیمت مرغ در ایام اربعین را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به آنکه افراد قبل از تعطیلی کشتارگاه ها، مرغ مورد نیاز خود جهت نذوراتشان را خریداری می‌کنند و از طرفی مصرف در این روز چندان بالا نیست، از این رو پیش بینی می‌شود که اتفاق خاصی در بازار مرغ رخ ندهد.

 

یوسف خانی در واکنش به اظهار نظر مرغداران که خواهان افزایش قیمت مرغ به سبب بالا رفتن هزینه‌های تولید هستند، بیان کرد: با توجه به آنکه ستاد تنظیم بازار در جلسه‌ای که رئیس انجمن مرغداران حضور داشت، قیمت مصوب هر کیلو مرغ زنده را 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد، از این رو قیمت‌های فعلی حدود 550 تومان بالاتر از نرخ ستاد تنظیم بازار است که انتظار می‌رود در روز‌های آتی به این نرخ برسیم.

 

تخم مرغ به نرخ منطقی خود در بازار رسید


رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در بخش دیگر سخنان خود درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ 8 هزار و 500 تومان معادل شانه‌ای 17 هزار تومان بوده که نسبت به روز‌های اخیر افزایش داشته است.

 

وی در پایان امتناع مرغداران در عرضه تخم مرغ را دلیل اصلی افزایش قیمت در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به نرخ فعلی تخم مرغ در بازار پیش بینی می‌شود که قیمت نوسان چندانی نداشته باشد چرا که نرخ فعلی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها