1/24/2021
یکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
800 کودک کار و خیابانی از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده است
فرماندار تهران:

800 کودک کار و خیابانی از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده است

فرماندار تهران گفت:‌ تاکنون 800 نفر از کودکان کار و خیابانی جمع‌آوری شدند که بیش از 75 درصد آنها اتباع خارجی هستند.

اعتمادآنلاین|عیسی فرهادی فرماندار تهران درباره طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی از شهر تهران افزود: این طرح همچنان ادامه دارد و در طول سال متوقف نخواهد شد. 

 

وی ادامه داد: در مرحله اول 380 کود ک کار را جمع‌آوری کردیم و در مرحله بعدی نیز بیش از 400 کودک کار و خیابانی را به خانواده‌هایشان رساندیم و تعهد لازم برای جلوگیری از فعالیت کودکان در خیابان‌ها با عنوان متکدی و فروشنده اخذ شد. 

 

فرهادی بیان داشت: تاکنون 800 کودک کار و خیابانی از سطح شهر تهران جمع‌اوری شده است که بیش از 75 درصد آ‌نها اتباع خارجی افغانستانی و پاکستانی بودن د که در قالب گروه‌ها و باندهای مختلف در سطح شهر فعالیت می‌کردند و اقدام آنها زیبنده پایتخت ایران نبود. 

 

وی بیان داشت: حدود 15 نفر از این کودکان خانواده‌ای نداشتند که برای تعیین تکلیف فعلا به بهزیستی معرفی شدند تا نسبت به ساماندهی آنها اقدام شود مابقی کودکان کاری که جمع‌آوری کرده‌ایم به خانواده تحویل داده‌ شدند. 

 

فرماندار تهران یادآور شد: اتباعی که مجوز نداشنتد به خارج از کشور هدایت شدند و در این خصوص با سختگیری خاصی اقدام خواهیم کرد و ما به دنبال آن هستیم که چهره شهر را از وضعیت نازیبایی خارج کنیم. 

 

وی گفت: جا دارد که از نیروی انتظامی، قوه قضائیه، بهزیستی، همکارانم در فرمانداری  تهران و مابقی دستگاه‌هایی که در این طرح ما را یاری می‌کنند تقدیر و تشکر کنم. 

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها