7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
در ویدئوتیتر «اعتمادآنلاین» ببینید:

اجاره ساعتی خانه‌ها در پایتخت زیر ذره‌بین اتحادیه املاک

موضوع اجاره ساعتی و روزانه خانه‌ها در حالی حساسیت اتحادیه املاک را برانگیخته که بخشی از مشتری‌های این خانه‌ها مسافران، گردشگران و... هستند.

اعتمادآنلاین|برخی از خانه‌های پایتخت به صورت روزانه یا ساعتی اجاره داده می‌شود.

 

نرخ اجاره این خانه‌ها براساس موقعیت مکانی متغییر است.

 

گفته می‌شود عمده این خانه‌های مبله در مرکز و شمال تهران قرار دارد.

 

حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک، گفته است: اجاره ساعتی و روزانه واحدهای مسکونی توسط مشاوران املاک ممنوع است. باید مشخص شود چه کسی به این مکان‌ها وارد و از آن خارج می‌شود. امیدواریم وزرات ارشاد، پلیس اماکن و پلیس پیشگیری به این موضوع ورود کنند.

 

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، در این باره گفته است: تنها مرجع و مرکز قانونی برای اجاره دادن املاک به صورتی ساعتی، روزانه و سالیانه خود اتحادیه املاک است.

 

سردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا، گفته است: پلیس هرجا که متوجه شود جرمی رخ داده است ورود می‌کند، اما ما بنگاه معاملاتی نیستیم که بگوییم اجاره بدهید یا ندهید.

 

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نیز گفته: سوئیت‌های ساعتی اگر مجوز رسمی از این وزارتخانه نداشته باشند از مسئولیت ما خارج هستند، مشکلات آنها هم به معاونت گردشگری ارتباطی پیدا نمی‌کند.

 

موضوع اجاره ساعتی و روزانه خانه‌ها در حالی حساسیت اتحادیه املاک را برانگیخته که بخشی از مشتری‌های این خانه‌ها مسافران، گردشگران و... هستند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها