«زم» در فرانسه پناهنده بود/ کاهش تعهدات برجامی ایران نگران‌کننده است | اعتمادآنلاین
10/1/2020
پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
«زم» در فرانسه پناهنده بود/ کاهش تعهدات برجامی ایران نگران‌کننده است
«فرانسه» بازداشت روح‌الله زم را محکوم کرد؛

«زم» در فرانسه پناهنده بود/ کاهش تعهدات برجامی ایران نگران‌کننده است

وزارت خارجه فرانسه در واکنش به بازداشت مدیر کانال تلگرامی ضدانقلاب «آمدنیوز» گفت او در این کشور وضعیت پناهندگی داشته است.

اعتمادآنلاین| وزارت خارجه فرانسه امروز «چهارشنبه» به خبر دستگیری «روح‌الله زم» سرشاخه باند رسانه‌ای ضدانقلاب و مدیر کانال تلگرامی ضدانقلاب «آمدنیوز» واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در بیانیه این وزارتخانه ذکر شده که روح‌الله زم در این کشور وضعیت پناهندگی داشت و کارت اقامت در فرانسه را دریافت کرده بود و هر زمان که می‌خواست می‌توانست به این کشور وارد یا از آن خارج شود.

 

وزارت خارجه فرانسه با بیان اینکه زم در تاریخ یازدهم اکتبر (نوزدهم مهر) از این کشور خارج شده بود، اعلام کرد اطلاعات دقیقی درباره محل فعلی او یا دستگیری‌اش در خارج از فرانسه ندارد اما جزئیات را به دقت بررسی می‌کند.

 

«اگنس ون درمول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین در نشست خبری امروز با نگران‌کننده خواندن گام‌های ایران در کاهش تعهدات برجامی، از تهران خواست از برداشتن گام‌های جدید اجتناب کند.

 

رویترز در خبر دیگری به نقل از او نوشت: «ایران باید از گذار به مرحله جدید و نگران‌کننده از اقدامات جدید که می‌تواند منجر به افزایش تنش‌ها شود، اجتناب کند».

 

این خبرگزاری، اظهارات سخنگوی وزارت خارجه فرانسه را در واکنش به صحبت‌های «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در روز دوشنبه دانست که گفته بود تهران در حال کار روی سانتریفیوژهای نسل IR-9 است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها