7/5/2020
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
850 پاکبان شهر کربلا را نظافت می‌کنند

850 پاکبان شهر کربلا را نظافت می‌کنند

نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا از حضور 850 پاکبان و 60 آتش نشان در این شهر برای رفت و روب معابر و تامین ایمنی زائران خبر داد.

اعتمادآنلاین|روح الله بیداد با بیان اینکه حدود هزار نفر از خدام الحسین با عناوین مختلف در این شهر مشغول خدمات رسانی هستند، اظهار کرد: 850 نفر از این افراد مسئولیت نظافت و رفت و روب را برعهده دارند و 60 نفر هم به عنوان آتش نشان در این کاروان حضور دارند.

 

وی گفت: گروهی از شرکت شهرسالم نیز به طور مرتب بهداشت و سلامت کارگران حاضر در کربلا را پایش می کنند. ضمن اینکه شرکت شهرسالم برای اولین بار قبل از اعزام کارگران خدمات شهری، سلامتی کارگران را از حیث سن و بیماری های خاص پایش کرد و حدود 180 نفر براساس همین پایش ها امکان حضور در مراسم اربعین را پیدا نکردند.

 

بیداد ادامه داد: به همین دلیل امسال مورد خاصی از بیماری در میان کارگران گزارش نشد و بخش قابل توجهی از داروهایی که از سوی این شرکت به محل اسکان کارگری انتقال داده شد، بلااستفاده باقی ماند.


وی با اشاره به تعداد تجهیزات انتقال داده شده به کربلا تصریح کرد: حدود 300 مخزن 1100 لیتری، 250 عدد مخزن 240 لیتری، 185 عدد مخزن 120 لیتری، 15 تن کیسه زباله به علاوه جارو، لباس فرم، ماسک و دستکش برای خدمات رسانی به شهر کربلا منتقل شد.


بیداد با بیان اینکه تعدادی از مخازن 1100 لیتری بعد از اتمام مراسم نزد شهرداری کربلا باقی می ماند تا فضاهایی که امکان دسترسی به آن ها برای شهرداری تهران وجود نداشت نظافت شوند، گفت: واقعیت این است که اگر 15 تن کیسه زباله از سوی شهرداری توزیع نمی شد امروز مردم روی تلی از زباله در کربلا راه می رفتند.


نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا در پاسخ به سوالی درباره میزان زباله جمع آوری شده در این شهر عنوان کرد: به طور معمول، روزانه هزار و 200 تن زباله در شهر کربلا تولید و جمع آوری می شد که این میزان در این روزها به حدود 8 هزار تن افزایش پیدا کرد. پیش بینی می کنیم با نزدیک شدن به روز اربعین، این میزان به 9 تا 9 هزار و پانصد تن برسد.


بنا بر گزارش شهرنوشت، بیداد با بیان اینکه نیروهای خدماتی در دو شیفت از ساعات 7 تا 14 و 14 تا 20، اقدامات مربوط به نظافت کربلا را انجام می دهند، به روند انتخاب کارگران پرداخت و تصریح کرد: برای انتخاب کارگران فراخوان داده شد و در نهایت تنها نیروهای پاکبان با تاکید بر انتخاب افرادی که به طور معمول امکان حضور آن ها در کربلا وجود ندارد، انجام شد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها