5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
فرانسه حمله الهام گرفته از 11 سپتامبر را خنثی کرد

فرانسه حمله الهام گرفته از 11 سپتامبر را خنثی کرد

 به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت فرانسه در سال‌های اخیر با مشکل پاسخ به دسیسه‌های حمله هم از جانب یک‌سری عناصر افراطگرای داخلی و هم عناصر شبه‌نظامی خارجی دست به گریبان بوده است.

اعتمادآنلاین|وزیر کشور فرانسه از اقدام سرویس‌های اطلاعاتی کشورش در دستگیری مردی خبر داده‌اند که برای انجام حمله‌ای با الهام از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 در این کشور برنامه‌ریزی کرده بود.

 

 به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت فرانسه در سال‌های اخیر با مشکل پاسخ به دسیسه‌های حمله هم از جانب یک‌سری عناصر افراطگرای داخلی و هم عناصر شبه‌نظامی خارجی دست به گریبان بوده است. مقام‌های فرانسه می‌گویند، همچنان تهدید وقوع حملات تروریستی در این کشور بسیار بالاست.

 

در تاریخ سوم اکتبر یک نیروی پلیس این کشور که مقام‌ها از رادیکالیزه شدن او خبر داده بودند، در حمله‌ای با چاقو سه افسر پلیس فرانسه و یک کارمند پلیس را کشت.

 

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه به کانال دوم تلویزیون فرانسه گفت: قبل از وقوع این حمله ما شصتمین مورد از تلاش برای حمله تروریستی در فرانسه از سال 2013 تاکنون را ثبت کرده بودیم. فردی با الهام از وقایع 11 سپتامبر 2001 در آمریکا و حمله با هواپیماربایی علیه برج‌های مرکز تجارت جهانی، به دنبال اجرای حمله‌ای بود که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی ما دستگیر شد.

 

در چهار سال گذشته، فرانسه شاهد بوده است که بیش از 230 تن در این کشور در حملات عناصر شبه‌نظامی افراط‌گرا کشته شده‌اند.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها