7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
دعوت ترکیه از ایران برای حضور در نمایشگاه کتاب

دعوت ترکیه از ایران برای حضور در نمایشگاه کتاب

مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در دیداری که با قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت داشت، خواهان حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد.

اعتمادآنلاین|این دیدار در دومین روز فعالیت غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت صورت گرفت.

اسماعیل سلچوک، مدیر فروش نمایشگاه کتاب استانبول نیز در این دیدار حضور داشت.

 

فتحی گورسوتیراک، مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در این دیدار از این که موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شرکت نمی کند ابراز ناخرسندی کرد و گفت: خواهان و پی گیر جدی حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول هستیم.

 

قادر آشنا در این دیدار گفت: روابط با کشورهای منطقه و همسایه در دستور کار ما  قرار دارد و به آن توجه ویژه داریم. به همین منظور در نمایشگاه کتاب استانبول( عربی)  حضور یافتیم. به دنبال یک رابطه پایدار و مستمر با کشور ترکیه در حوزه فرهنگ و به‌خصوص نمایشگاه های کتاب تهران و استانبول هستیم. برای نیل به این هدف پیشنهاد میکنم دو نمایشگاه تفاهم نامه همکاری مشترک را برای مدت 3 یا 5 سال دنبال کنند و قابل تمدید هم باشد تا بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی و نشر دو کشور نهایت استفاده و بهره را ببریم. 

 

قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم تا در نمایشگاه های استانی کشور ترکیه که با ایران هم مرز است حضور پیدا کنیم. هم‌چنین شرایط را برای حضور ناشران کشور ترکیه جهت حضور در نمایشگاه های استانی و به خصوص در شهرهایی که مرز مشترک وجود دارد فراهم کنیم.

 

مدیر نمایشگاه کتاب استانبول از پیشنهادهای طرف مقابل استقبال و ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک بعد از بررسیهایی که توسط دو طرف صورت میگیرد، تفاهمنامه همکاری مشترک دو نمایشگاه کتاب تهران و استانبول به امضای طرفین برسد و خاطر نشان کرد؛ ارتباط ناشران دو کشور و حضور در نمایشگاه های استانی و هم مرز موجب گسترش روابط فرهنگی خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها