7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
وضعیت تردد در مسیر بازگشت زائران، روان و کم‌خطر است
«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور:

وضعیت تردد در مسیر بازگشت زائران، روان و کم‌خطر است

وزیر کشور گفت: یکی از نگرانی‌های ما، بازگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت شاهد روانی جاده‌ها هستیم.

اعتمادآنلاین| «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور صبح «امروز» شنبه با حضور در محل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور از مرکز مانیتورینگ راه‌های کشور نیز بازدید کرد. اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مرکز حضور داشت.

 

رحمانی فضلی با تسلیت ایام اربعین اظهار کرد: با هماهنگی و همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی، مردم خوبمان و زوار توفیقات مهمی در مراسم اربعین امسال داشته‌ایم. بیش از یک میلیون و پانصد هزار مفر زائر نسبت به سال قبل داشته‌ایم. قطعا موانعی بوده که برای رفع موانع اقدام می کنیم.

 

وزیر کشور تاکید کرد: هیچ مشکلی در حوزه تردد خدمات و امنیت نداشته‌ایم. این بدان معنا نیست که کاستی ها نباشد برای رفع آن‌ها اقدام می کنیم. 

 

او ادامه داد: یکی از نگرانی‌های ما برای برگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی‌های بازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت، برنامه‌ریزی، تکنولوژی و علم در کنار مسئولیت پذیری شاهد روانی جاده ها و کم‌خطر بودن آن‌ها بودیم.

 

او در ادامه از رانندگان اتوبوس، خلبانان و همه رانندگان جاده‌ای، کارکنان راه و شهرسازی و وزیر راه و معاونینش تشکر کرد. 

 

وزیر کشور گفت: حدود 6 میلیون و دویست هزار نفر تردد داشته‌ایم؛ این آمار رکوردهای جدیدی است که نشان‌دهنده قدرت و قوت برنامه ریزی است.

 

وی یادآور شد: ما وارد کشور دیگری می شویم و با قوانین و مقررات آنان مواجهه هستم، کشور عراق همکاری های خیلی خوبی داشت؛ اما زیر ساخت ها یی هم باز لازم است که با همکاری در آینده آن‌ها را هم حل می کنیم. 

 

وزیرمشور خطاب به رائرین گفت: توصیه می کنم پس از زیارت، زوار سریع بازگردند. حدود 60 درصد از زوار با وسیله شخصی رفتند، بنابراین به محض رسیدن به ماشین‌هایشان سریع رانندگی نکنند؛ در مکان و خدمات مهیاشده چند ساعتی استراحت کنند.

 

او در پایان گفت: از همه دستگاه‌های اجرایی نام نمی‌برم اما از همه تلاششان تشکر می‌کنم، امیدواریم خداوند توفیق بدهد. 

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها