6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
زئران اربعین 1/5 میلیون افزایش داشته است/ در راهپیمایی امسال هیچ گونه ناامنی نداشتیم
حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی:

زئران اربعین 1/5 میلیون افزایش داشته است/ در راهپیمایی امسال هیچ گونه ناامنی نداشتیم

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: امسال حدود 1 میلیون و 500 هزار زائر بیشتر داشتیم و مشکلات کمتر بود اما با نقطه مطلوب فاصله داریم.

اعتمادآنلاین| حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بیان کرد: در بعضی از موارد بر اساس برآورد‌هایی که داشتیم اوضاع بهتر پیش رفت اگرچه نگاه ما به عملیات بزرگ اربعین، نگاه بلندتری نسبت به موضوعات مطرح‌شده است.

 

او افزود: امیدواریم که مراسم اربعین در یک شرایط کاملاً متفاوت برگزار شود و زائران بدون هیچ گونه دغدغه‌ای بتوانند در این مراسم شرکت کنند، البته ما از سال گذشته که اربعین تمام شد کار را شروع کردیم و در زمان مراسم اربعین به دنبال کاری هستیم که در طول 1 سال تمام افراد انجام دادند، کار ما فقط ساماندهی و هماهنگی بین بخشی و کار‌های امنیتی است.

 

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بیان کرد: خدا را شکر تاکنون هیچ گونه ناامنی در ایران و عراق برای زائران نداشتیم، تلاش سنگینی توسط دولت عراق در عراق صورت می‌گیرد و نیرو‌های ما در آن جا در قالب مستشاری عمل می‌کنند.

 

ذوالفقاری یادآور شد: در داخل مرز‌های کشور هم تمام دستگاه‌های نظامی، انتظامی و اطلاعاتی همراهی می‌کنند و به گفته زائران هیچ گونه ناامنی نداشتیم.

 

او اظهار کرد: روز گذشته بیش از 330 هزار زائر برگشتند و معطل هم نشدند، همچنین تشکر می‌کنم از مردم، خدمتگزاران و زائران که با توجه به گزارش ها، رفتارشان در عراق اثرگذاری بر مسئولان عراق داشته است.

 

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: بنده مشاهده کردم که مسئولان آن‌ها اعلام کردند که با توجه به نظم و انضباط ایرانی‌ها، مشتاق هستیم که در سال آینده برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

 

ذوالفقاری گفت: تا ساعت 8 صبح امروز، تردد زائران ما در مرز‌های کشور از مرز 6 میلیون و 170 هزار نفر گذشت، همچنین شماره موبایل زائران در سامانه سماح ثبت شده بود و ما مطالبی را که لازم بود پیامک کردیم.

 

او تاکید کرد: امسال حدود 1 میلیون و 500 هزار نفر افزایش زائر داشتیم، البته مشکلاتمان کمتر بود ما با نقطه مطلوب و ایده‌آلمان فاصله داریم، اما نسبت به سال گذشته قابل مقیاسه نبود.

 

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی اظهار کرد: امیدوارم در سال آینده با همکاری دولت عراق، وضعیت آن سوی مرز‌ها بهبود یابد تا زائران هیچ گونه دغدغه‌ای نداشته باشند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها