7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
«ماکرون» خواستار شفافیت لندن درباره برگزیت شد

«ماکرون» خواستار شفافیت لندن درباره برگزیت شد

رئیس‌جمهور فرانسه طی تماسی تلفنی با نخست‌وزیر انگلیس از او درخواست کرد برنامه بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا را هر چه سریع‌تر مورد شفاف‌سازی قرار دهد.

اعتمادآنلاین| «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، شنبه شب از «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس درخواست کرد در خصوص اوضاع درهم پیچیده برنامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شفاف‌سازی کند.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یکی از مقامات نهاد ریاست جمهوری فرانسه گفت: «رئیس جمهور با نخست‌وزیر بریتانیا تماس گرفت و دیدگاه خود درباره لزوم شفاف‌سازی سریع را به اشتراک گذاشت».

 

این مقام فرانسوی افزود:‌ «وی (ماکرون) اشاره کرد تأخیر [در اجرای برگزیت] مورد تمایل هیچ کس نیست».

 

رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند جانسون با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تماس گرفته و به اطلاع آنها رسانده نامه‌ای که جهت درخواست تمدید مهلت اجرای برگزیت به اتحادیه اروپا ارسال کرده، در واقع نامه پارلمان است نه او.

 

یک مقام ارشد دفتر نخست‌وزیری انگلیس در گفت‌وگو با روزنامه تلگراف می‌گوید آقای جانسون به سران اروپایی گفته از پارلمان انگلیس بخواهند در تصمیم خود برای تأخیر در اجرای برگزیت تجدید نظر کنند زیرا «بهترین گزینه هم برای انگلیس و هم برای اتحادیه اروپا» خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ضرب‌الاجل 31 اکتبر است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها