1/24/2021
یکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
هیات کشتی مازندران خواستار برگشت مدال طلای کمیل قاسمی شد
در پی مثبت شدن دوپینگ کشتی گیر ازبک در المپیک لندن:

هیات کشتی مازندران خواستار برگشت مدال طلای کمیل قاسمی شد

هیات کشتی مازندران در نامه‌ای به فدراسیون کشتی ایران با استناد به مثبت اعلام شدن دوپینگ کشتی‌گیر ازبکستانی در مسابقات 2012 لندن ، خواستار پیگیری این فدراسیون برای بازگرداندن مدال طلای کسب شده توسط کمیل قاسمی کشتی‌گیر مازندرانی از این رقابت شد.

اعتمادآنلاین| کمیسیون انضباطی کمیته بین المللی المپیک 2012 لندن مرداد ماه امسال نمونه دوپینگ " آرتور تایمازوف " کشتی گیر وزن 120 کیلوگرم ازبکستانی حاضر در این رقابت ها را به دلیل استفاده از ماده ممنوعه " دهیدروکلرمتیل تستوسترون " مثبت اعلام کرد. با این تصمیم مدال طلای این رقابت ها  به کمیل قاسمی کشتی گیر مازندرانی تعلق می گیرد.

 

اصغر ثمربخش رئیس هیات کشتی مازندران در نامه ای به علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران نوشته است که با حذف نام کشتی گیر ازبکستانی از فهرست مدال آوران وزن 120 کیلوگرم  المپیک لندن و جایگزین شدن نام کمیل قاسمی به عنوان برنده مدال طلای این  رقابت ها، لازم است فدراسیون و کمیته ملی المپیک برای بازگرداندن مدال طلای این رقابت ها به قاسمی اقدام کنند.

 

رئیس هیات کشتی مازندران همچنین از رئیس فدراسیون درخواست کرده تا ما به التفاوت جوایز این رقابت ها نیز به کشتی گیر مازندرانی پرداخت شود.


کمیل قاسمی در رقابت های المپیک 2012 لندن پس از شکست برابر آرتور تایمازوف به مدال نقره این رقابت ها دست یافته بود.


بر اساس تصمیم اتحادیه جهانی کشتی، با حذف کشتی گیر ازبک ، مدال طلای المپیک لندن به کمیل قاسمی از ایران ، مدال نقره به بلال ماخوف از روسیه و مدال برنز به ترول دلاگنف از آمریکا و دولت شابانبای از قزاقستان رسیده است.


کمیل قاسمی متولد هشتم اسفند سال 1366 در جویبار مازندران ، کشتی‌گیر آزادکار تیم ملی ایران است که علاوه بر مدال طلای بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن ، موفق به کسب نائب قهرمانی المپیک 2016 ریو و مسابقات قهرمانی جهان 2014 تاشکند در وزن 125 کیلوگرم شد. کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی دوحه و مدال طلا و نقره در چندین دوره مسابقات قهرمانی آسیا هم از دیگر افتخارات این کشتی گیر مازندرانی است.


کمیل قاسمی تیر ماه سال جاری پس از شکست در رقابت های انتخابی تیم ملی برابر یدالله محبی در زون 125 کیلوگرم از دنیای کشتی خداحافظی کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها