11/19/2019
سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۸
آیا تصویربرداری مخفیانه از افراد جرم محسوب می‌شود؟
کارشناس حقوقی «اعتمادآنلاین» پاسخ می‌دهد:

آیا تصویربرداری مخفیانه از افراد جرم محسوب می‌شود؟

آیا تصویربرداری مخفیانه از افراد جرم محسوب می‌شود؟

اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: آیا تصویربرداری مخفیانه از افراد جرم محسوب می‌شود؟


کارشناس حقوقی اعتمادآنلاین: تصویربرداری غیرمجاز و بدون اطلاع تجاوز به حریم خصوصی اشخاص محسوب می‌شود و قابل تعقیب کیفری است.

 

بر اساس بند (ج) ماده 5 ‌«قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت‌های غیرمجاز می‌نمایند»، تهیه مخفیانه فیلم یا عکس مبتذل از مراسم خانوادگی و اختصاصی دیگران و تکثیر و توزیع آنها جرم محسوب می‌شود. طبق این ماده مرتکبان جرائم فوق به 2 تا پنج سال حبس و 10 سال محرومیت از حقوق اجتماعی و 74 ضربه شلاق محکوم می‌شوند.

 

پایگاه خبری اعتمادآنلاین در راستای انجام رسالت آگاهی‌بخشی به جامعه و ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به امور شهری و مسئولیت‌های قانونی موثر بر آن، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان با همکاری وکلای برتر دادگستری، قضات باتجربه و اساتید برجسته حقوقی، به پرسش‌ها و سوالات مخاطبان و شهروندان گرامی در این حوزه پاسخ می‌دهد.

 

شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی Modiretemad@ در تلگرام با ما در میان بگذارید، و مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها