5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
توقف تولید 4 مدل خودرو فقط برای تحریک بازار است/ دلالان شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند/ نباید سبد خودرویی کشور را کاهش داد
 حسین سعیدی، فعال بازار خودرو:

توقف تولید 4 مدل خودرو فقط برای تحریک بازار است/ دلالان شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند/ نباید سبد خودرویی کشور را کاهش داد

 حسین سعیدی، فعال بازار خودرو گفت:با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و عدم ارتباط با برندهای مطرح خارجی و همچنین ممنوعیت واردات خودرو، حداقل تا زمان رفع تحریم‌ها هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که همین سبد خودرویی اندکی که موجود هست باز هم کمتر شود.

اعتمادآنلاین| حسین سعیدی، فعال بازار خودرو در خصوص اظهارات وزیر صمت مبنی بر توقف تولید 4 خودرو تا پایان سال جاری اظهار داشت: به نظر نمی‌رسد که این حرف‌ها بار اجرایی داشته باشد و بیشتر برای تحریک بازار است در دو سال اخیر بارها مسئولین رسمی کشور در خصوص توقف تولید پراید و پژو مصاحبه کرده‌اند اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت و اکنون هم به نظر نمی‌آید این صحبت‌ها عملی شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و عدم ارتباط با برندهای مطرح خارجی و همچنین ممنوعیت واردات خودرو آن هم حداقل تا زمان رفع تحریم‌ها، هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که همین سبد خودرویی اندکی که موجود هست باز هم کمتر شود.

 

سعیدی افزود: خودروسازی و صنایع وابسته به آن صنعت دوم کشور هستند. شاغلان و سرمایه گذاری صورت گرفته در این حوزه رقم قابل توجهی است از طرف دیگر با توجه به رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم سیگنال‌هایی است که نشان می‌دهد این رکود ادامه‌دار خواهد بود و به نظر می‌رسد اینگونه اظهار نظرها فقط در جهت تحریک بازار صورت می‌گیرد. اگر واقعا تصمیم به توقف بود می‌توانستند در ظرف یک ماه آن را عملی کنند نه اینکه بازه زمانی 6 ماه تعیین کنند.

 

وی در خصوص وضعیت بازار این خودروها گفت: اینگونه اظهارنظرها تورم‌زا است، اکنون فضایی به وجود آمده که دلالان و سفته‌بازها شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند چون قرار است تا 6 ماه دیگر تولید قطع شود. البته سه ما پیش این سیاست را سایپا نیز اجرا و اعلام کرد که آخرین خودرو سراتو تولید شد در حالیکه از 6 ماه پیش تولید تجاری آن متوقف شده بود اما به محض انتشار خبر توقف تولید سراتو طرح فروش نقدی آن از سوی همین خودروسازی منتشر و جالب اینکه تا چند روز پیش هنوز سایت برای خرید این خودرو باز بود.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها