7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پربارش‌ترین استان‌ها در یک ماه گذشته

پربارش‌ترین استان‌ها در یک ماه گذشته

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران از افزایش 58 درصدی بارش باران در استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

اعتمادآنلاین|احد وظیفه با بیان اینکه میزان بارش در استان تهران از ابتدای مهر ماه تا 6 آبان 43.6 میلیمتر بود، گفت: این مقدار طی مدت مشابه سال گذشته 27.5 میلیمتر گزارش شده است که نشان می‌دهد بارش‌ها در استان تهران نسبت به سال گذشته بیش از 58 درصد افزایش داشت.

 

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران با اشاره به اینکه استان گیلان از ابتدای مهرماه تا 6 آبان بیشترین بارش را در کشور داشت، اظهار کرد: مقدار بارش‌ها در این استان طی این بازه زمانی 127.9 میلیمتر بود که نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد کاهش داشته است.

 

وی افزود: استان مازندران رتبه دوم پربارش‌ترین استان از ابتدای سال آبی جاری را دارد، به طوریکه میزان بارش‌ها در این استان 102.4 میلیمتر بود که نسبت به سال گذشته حدود 33 درصد کاهش یافته است.

 

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران ادامه داد: استان قزوین پس از استان‌های گیلان و مازندران بیشترین میزان بارش از ابتدای مهر ماه تا 6 آبان را دارد. میزان بارش در این استان طی این بازه زمانی 54.9 میلیمتر گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با بیش از 200 درصد افزایش روبه‌رو بود.

 

به گفته وظیفه میانگین بارش‌ها در کل کشور نیز از ابتدای مهر ماه تا 6 آبان، 16.8 میلیمتر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد کاهش و نسبت به بارش بلند مدت حدود 70 درصد افزایش داشته است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها