7/3/2020
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹
«بتو اوروک» از رقابت‌ دموکرات‌ها برای کاندیدایی در انتخابات 2020 آمریکا انصراف داد

«بتو اوروک» از رقابت‌ دموکرات‌ها برای کاندیدایی در انتخابات 2020 آمریکا انصراف داد

یکی از کاندیداهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرد.

اعتمادآنلاین| یکی از کاندیداهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا از رقابت‌های مقدماتی این حزب کناره‌گیری کرد. 

 

اورورک 47 ساله که سابقاً در کنگره آمریکا نماینده ایالت «ال‌پاسو» بود در پیامی در توئیتر انصراف خودش را از رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرد و گفت از هر فردی که بتواند نامزدی حزب را کسب کند، حمایت خواهد کرد.  

 

 بر اساس قوانین حزب، کاندیداها باید در انتخابات درون حزبی با یکدیگر رقابت کنند تا نهایتا یک نفر به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات 2020 رو در روی نامزد حزب جمهوری‌خواه که احتمالا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا باشد، انتخاب شود. با خروج اوروک 17 نامزد دموکرات دیگر در حال رقابت برای کسب نامزدی این حزب هستند. 

 

اورورک، بعد از آنکه در انتخابات مجلس سنای آمریکا در سال 2018 در رقابتی بسیار نزدیک با سناتور کهنه‌کار آمریکایی، «تد کروز» مغلوب او شد به چهره‌ای سرشناس تبدیل شد.

 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به کناره‌گیری این سیاستمدار واکنش نشان داد و آن را مسخره کرد. او در توئیتر نوشت: «اُه نه! بتو همین الان از رقابت برای ریاست‌جمهوری کنار کشید، با آنکه گفته بود که برای همین کار متولد شده است.»

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها