10/31/2020
شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹
«ایران» به توافق نیروهای وابسته به اشغالگران و دولت مستعفی یمن واکنش نشان داد

«ایران» به توافق نیروهای وابسته به اشغالگران و دولت مستعفی یمن واکنش نشان داد

سخنگوی وزارت امور خارجه به «توافق ناقص» نیروهای وابسته به اشغالگران و دولت مستعفی یمن واکنش نشان داد.

اعتمادآنلاین| سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به امضای سند توافق ریاض میان بعضی از گروه‌های جنوب یمن با منصور هادی اعلام کرد: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مشکلات یمن نخواهد کرد؛ این امر جهت تثبیت اشغالگری عربستان سعودی و متحدانش در جنوب یمن به صورت مستقیم یا از طریق نیروهای نیابتی آنان خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگوهای یمنی- یمنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد و گفت: مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده‌اند، به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی درآید.

 

موسوی به عربستان سعودی توصیه کرد چنانچه در ادعاهای خود برای حل مشکل یمن جدی هستند به جای تصمیم‌گیری برای گروه‌هایی که فاقد هر گونه اختیاری هستند، به ابتکار ارائه شده از سوی «مهدی مشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن مبنی بر توقف حملات به دو کشور پاسخ مثبت دهد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها تاکید کرده است گام اول حل بحران یمن توقف جنگ و خونریزی و رفع محاصره ظالمانه از کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگوهای یمنی – یمنی برای وصول به توافق برای آینده سیاسی این کشور می داند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها