ایجاد اختلاف بین شعیه و سنی خیانت به کشور است | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
ایجاد اختلاف بین شعیه و سنی خیانت به کشور است
محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی:

ایجاد اختلاف بین شعیه و سنی خیانت به کشور است

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ایجاد اختلاف بین مسلمانان شعیه و سنی در داخل کشور از سوی هر کسی که دامن‌زده شود، خیانت است.

اعتمادآنلاین| محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه در آستانه هفته وحدت و در آیین معارفه امام جمعه جدید ساری در مصلی امام خمینی (ره) این شهر بیان کرد: افرادی که از هر دو طرف به این مساله دامن می زنند؛ با هر عنوانی که باشند، به کشور و نظام خیانت می کنند.


وی گفت: ما نباید اجازه دهیم تا اختلاف بین شعیه و سنی از سوی برخی افراد ولو در هر لباسی دامن زده بشود و این کار بر خلاف منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که بر اتحاد و انسجام مسلمانان تاکید دارند.


رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت :اهل سنت و شیعه سال های سال در کنار یکدیگر بدون هیچ دغدغه و اختلافی زندگی کردند و مراودات خوبی نیز با یکدیگر داشتند و حتی ارتباط خویشاوندی برقرار کردند.


گلپایگانی همچنین توهین به سایر ادیان را نیز با استناد به نص سریع قرآن مجید قبیح توصیف کرد و خواستار حفظ اتحاد و انسجام داخل کشور بین تمام ادیان و مذاهب بخصوص شیعه و سنی شد .


وی همچنین از برخورد قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی قدردانی کرد و گفت: متاسفانه برخی در کشور اموال مردم را به یغما بردند و کارشان نیز سیری ندارد.


او افزود: خوشبختانه رئیس جدید قوه قضاییه برخورد خوبی را با مفسدان اقتصادی در کشور شروع کردند که جای قدردانی کرد و این کار مردم را امیدوار می کند.


گلپایگانی گره گشایی از مشکل مردم و خدمات رسانی به آنان را وظیفه اصلی مسئولان کشور دانست و گفت:  مقام و منصب در نظام جمهوری اسلامی امانتی نزد مسئولان است و به هر حال روزی این امانت از آنان پس گرفته می شود و در این دوره باید به وظایف اصلی خود که خدمات رسانی به مردم است، عمل کنند.


وی افزود: به هر حال ما که اعتقاد به روز  قیامت داریم، باید روزی نسبت به عملکرد خودپاسخگو باشیم و با این رویکرد باید از فرصتی که در اختیارمان قرار دارد برای خدمات رسانی به مردم استفاده کنیم.


گلپایگانی هدف از سفرش به استان مازندران را تکریم از دو دهه خدمات آیت الله نورالله طبرسی در کسوت نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و چهاردهه امامت جمعه شهر ساری و معرفی نماینده جدید ولی فقیه در این استان اعلام کرد و گفت: آیت الله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه به دلیل کسالت از سمت خود در این کسوت استعفا دادند که مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت و پس از بررسی معظم له حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهر ساری منصوب کردند.


آیت الله گلپایگانی در پایان حکم نماینده ولی فقیه در استان مازندران را قرائت و به محمد باقر محمدی لائینی اهداء کرد.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها