6/6/2020
شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اعلام میزان خسارت وارده به مناطق زلزله زده تا پایان امروز
یک مقام مسئول خبر داد؛

اعلام میزان خسارت وارده به مناطق زلزله زده تا پایان امروز

عزیز اله مهدیان، معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تا ساعت پایانی امروز میزان خسارت وارد شده به واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام می‌شود.

اعتمادآنلاین| عزیز اله مهدیان، معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن، با بیان اینکه تا کنون آمار دقیقی از خسارت‌های وارد شده بر واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام نشده است، گفت: خوشبختانه به دلیل آنکه بسیاری از واحد‌های مسکونی در روستا‌ها طی سال‌های گذشته با دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی شده بودند بنابراین به نظر می‌رسد میزان خسارت‌های وارد شده در این روستا‌ها کمتر باشد.

 

او با بیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن به محل حادثه و روستا‌ها اعزام شده‌اند، گفت: تا ساعت پایانی امشب میزان خسارت وارد شده به واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام می‌شود.
بیشتر بخوانید: پاکسازی تمامی محور‌های آذربایجان شرقی بر اثر زلزله/ هیچ یک از محورهای تبریز مسدود نیست

مهدیان توضیح داد: در سال‌های گذشته با توجه به زلزله‌ای که در استان آذربایجان شرقی رخ داده بود بسیاری از واحد‌های مسکونی در روستا‌ها نوسازی و بازسازی شده بودند و به نظر می‌رسد که به دلیل بازسازی واحد‌های مسکونی در این روستا میزان خسارت‌های وارد شده در واحد‌های مسکونی بسیار کاهش یابد چرا که این واحد‌ها توسط خود مردم و با باکیفیت‌ترین مصالح مقاوم سازی شده‌اند.

 

گفتنی است امروز 17 آبان در ساعت 22 و 17 دقیقه بامداد زلزله‌ای به بزرگی 5 و 9 دهم ریشتر در استان آذربایجان  شرقی رخ داد که بر اثر این زلزله حدود 80 روستا دچار خسارت شده‌اند که به گفته مسئولان این بخش تا کنون 74 روستا ارزیابی شده و حدود 400 واحد مسکونی بر اثر زلزله دچار خسارت شده‌اند.همچنین طبق اعلام مسئولان استان آذربایجان شرقی 30 خانه در روستای ورمکش میانه دچار تخریب 100 درصدی شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها