5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
کره‌ای‌ها برای زندگی بهتر تمرین مرگ می‌کنند + ویدئو

کره‌ای‌ها برای زندگی بهتر تمرین مرگ می‌کنند + ویدئو

یک مؤسسه کره‌ای با شبیه‌سازی مرگ و دادن خدمات کفن و دفن رایگان به داوطلبان، آنها را به زندگی بهتر تشویق می‌کند.

اعتمادآنلاین| «مرکز درمانگری هیوون» از سال 2012 میلادی فعالیت خود را در کره جنوبی آغاز کرده و تاکنون بیش از 25 هزار نفر با شبیه‌سازی مرگ خود به امید بهبود روش زندگی، در برنامه «کفن و دفن زندگان» این مرکز شرکت کرده‌اند.

 

یک داوطلب 75 ساله که «چو جائه هی» نام دارد و به تازگی در یکی از برنامه‌های این مرکز به نام «خوب مُردن» شرکت کرده است، می‌گوید: «به مجرد آن که شما نسبت به مرگ آگاهی پیدا کرده و آن را تجربه می‌کنید، رویکرد جدیدی در زندگی در پیش خواهید گرفت.»

 

روزانه ده‌ها تن از داوطلبان کره‌ای از نوجوانان گرفته تا افراد بازنشسته، با شرکت در برنامه تمرین مردن و کفن دفن خود، عکس سر مزار خودشان را تهیه می‌کنند، کفن می‌پوشند، آخرین وصیت خود را می‌نویسند و حدود 10 دقیقه در تابوت می‌خوابند.

 

دانشجوی 28 ساله‌ای به نام «چوی جین کیو» که او نیز در مراسم شبیه‌سازی مرگ خود شرکت کرده می‌گوید که تا پیش از دراز کشیدن درون تابوت، همیشه فکر می‌کرده که بقیه مردم رقیب او هستند. اما بعد از این تمرین تصمیم گرفته است تا بدون وارد شدن به رقابت شدید در بازار کار پس از پایان تحصیلاتش، برای خودش یک شرکت مستقل تأسیس کند.

 

منبع: یورونیوز

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها