5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
مورالس: استعفا نمی‌دهم!

مورالس: استعفا نمی‌دهم!

به دنبال اعتراضات در بولیوی بعد از اعلام نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری که تاکنون سه کشته به‌جا گذاشته است، «اوو مورالس» گفت: «من منتخب مردم بولیوی هستم و استعفا نخواهم داد».

اعتمادآنلاین| در سومین روز از اعتراضات به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بولیوی و اعلام پیروزی «اوو مورالس» رئیس‌جمهور کنونی در آن، دادگاه انتخاباتی بولیوی ضمن رد ادعاها درباره نادرستی شمارش آرا، بر صحت نتیجه انتخابات تاکید کرده است.

 

شبکه «دویچه وله» خبر داد، اوو مورالس رئیس‌جمهور بولیوی در واکنش به اظهارات «کارلوس مسا» نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری این کشور و مواضع مداخله‌جویانه برخی کشورهای خارجی از قبیل آمریکا درباره این انتخابات، درخواست‌ها برای استعفا از ریاست جمهوری را رد کرده است.

 

مورالس در یک سخنرانی در جمع حامیان خودش که شبکه‌های تلویزیونی آن را پخش کردند، گفت: «(احزاب) راستگرا می‌گویند که اوو (موارلس) باید استعفا دهد اما می‌خواهم به شما خواهران و برادران، همه مردم بولیوی و جهان بگویم که من استعفا نخواهم داد. ما منتخب مردم هستیم و به قانون اساسی احترام می‌گذاریم».

 

این سخنان رئیس‌جمهور بولیوی بعد از اظهارات اخیر کارلسو مسا رقیب ناکام او در انتخابات ریاست جمهوری خطاب به پارلمان بولیوی برای برگزاری یک انتخابات تازه در تاریخ 22 ژانویه 2020 و درخواست او از حامیان خودش برای حضور در «اعتراضات مسالمت‌آمیز» علیه نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور مطرح شده است.

 

دادگاه انتخاباتی بولیوی پیش از این با اعلام پایان شمارش دستی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، رسما پیروزی اوو مورالس رئیس‌جمهور کنونی در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد. طبق اعلام این دادگاه، مورالس با بدست آوردن 47.08 درصد آرا در انتخابات به پیروزی رسید.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها