7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
آمادگی‌ در نظر گرفتن تمامی مکانیسم‌ها، از جمله مکانیسم ماشه را داریم/ با نقض برجام، تحریم‌های سازمان ملل بازگشتنی است
بیانیه تروئیکای اروپایی درباره اقدامات برجامی ایران:

آمادگی‌ در نظر گرفتن تمامی مکانیسم‌ها، از جمله مکانیسم ماشه را داریم/ با نقض برجام، تحریم‌های سازمان ملل بازگشتنی است

سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس با بیانیه‌ای مواضعشان را درباره اقدامات هسته‌ای اخیر ایران به دنبال اجرایی شدن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی بیان کردند.

اعتمادآنلاین| سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه در بیانیه‌ای آن‌چه «نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران» خوانده‌اند، را باعث دشوار شدن کاهش تنش‌ها در خاورمیانه دانسته‌اند.

 

وزارای خارجه این کشورها که در پاریس گرد هم آمده بودند، هشدار دادند که ممکن است اقداماتی علیه ایران انجام بدهند.

 

نمایندگان این سه کشور اروپایی روز دوشنبه پس از گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران گفتند که ایران باید تمامی «اقدامات ناسازگار با توافق هسته‌ای» را لغو کند.

 

این سه کشور در بیانیه‌ای گفتند: ما آماده ادامه دادن تلاش‌های دیپلماتیکمان برای ایجاد شرایط و تسهیل تنش‌زدایی در خاورمیانه هستیم. اگرچه این تلاش‌ها به طور افزاینده‌ای به دلیل اقدامات اخیر ایران، سخت‌تر می‌شوند.

 

همچنین در این بیانیه مطرح شده است: ما آمادگی‌مان را برای در نظر گرفتن تمامی مکانیسم‌ها [در توافق هسته‌ای] از جمله مکانیسم ماشه، برای حل کردن مسائل، اعلام می‌کنیم.

 

اظهارات مطرح شده‌ در این بیانیه درباره اجرای تعهدات برجامی ایران در حالی مطرح می‌شود که ایران با گذشتن یک سال از تعلل شرکای اروپایی برجام برای اجرای تعهداتشان در راستای خنثی کردن تاثیر تحریم‌های آمریکا بر ایران، تصمیم گرفت در چند گام تعیین شده، تعهدات داوطلبانه برجامی‌اش را کاهش دهد. اخیرا ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی‌اش را اجرایی کرد.

 

همچنین در این گزارش آمده است که ایران در حال غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته‌تری است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها