7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
در ویدئوتیتر «اعتمادآنلاین» ببینید:

مخالفان طرح «سرا»ی اصلاح‌طلبان چه می‌گویند؟

احزاب مخالف تاکید کرده‌اند که در صورت لحاظ نشدن دلایل مخالفت‌شان، طرح خروج از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بررسی خواهند کرد.

اعتمادآنلاین| کلیات طرح «سرا» یکشنبه 12 آبان‌ماه با رأی سه‌چهارم از اعضای شورای سیاست‌گذاری به عنوان راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات معرفی شد.

 

اما تصویب این طرح با مخالفت جدی برخی از احزاب اصلاح‌طلب همراه شده است.

 

حزب اعتمادملی، حزب کارگزاران سازندگی، انجمن اسلامی معلمان، حزب اسلامی کار از مخالفان جدی طرح «سرا»ی اصلاح‌طلبان هستند.

 

الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتمادملی، با تاکید بر اینکه سامانه‌ای که تعبیه شده نارس و ناقص بوده و همین امر دلیل مخالفت این حزب است، گفت: «امیدوارم روند تحمیلی به شورای سیاست‌گذاری اصلاح شود، در غیر این صورت برخی از اقدامات باعث تشدید اختلافات در جریان اصلاحات خواهد شد.»

 

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، نیز این طرح را نامناسب دانست و گفت «سرا» روند انتخابات را معکوس می‌کند.

 

اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی، درباره این طرح گفت: «طرح‌هایی همچون سرا نمی‌توانند اصلاح‌طلبان را از وضعیتی که دارند رهایی بخشند. در این طرح شائبه فامیل‌بازی وجود دارد.»

 

احزاب مخالف تاکید کرده‌اند که در صورت لحاظ نشدن دلایل مخالفت‌شان، طرح خروج از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بررسی خواهند کرد.

 

از طرف دیگر در جلسه اخیر شورای عالی سیاست‌گذاری بررسی دلایل مخالفت احزاب به کمیته راهبردی این شورا سپرده شده تا به تکمیل طرح و ارائه جزئیات در شورا منجر شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها