7/8/2020
چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹
نمایش فیلم جدید «پولانسکی» با اعتراض پاریسی‌ها روبه رو شد

نمایش فیلم جدید «پولانسکی» با اعتراض پاریسی‌ها روبه رو شد

به دنبال انتشار اتهام جدید علیه رومن پولانسکی، جمعی از پاریسی‌های معترض دیروز سه‌شنبه، مانع اکران فیلم جدید این کارگردان در یک سینما شدند.

اعتمادآنلاین| اتهام جدید تجاوز که به تازگی به رومن پولانسکی زده شد موجب شد تا اکران این فیلم در پاریس با اعتراض روبه رو شود.

 

حدود 40 نفر از معترضان دیروز در پی اولین اکران فیلم «یک افسر و یک جاسوس» این کارگردان لهستانی-فرانسوی در برابر سینما «رو شمپولین» جمع و مانع نمایش فیلم شدند. این در حالی بود که این فیلم در دیگر سینماهای فرانسه بدون مشکل به نمایش درآمد.

 

یکی از این معترضان گفت لغو این اکران یک پیروزی نیست، پیروزی این است که مصونیت متجاوزان به پایان برسد.

 

این در حالی است که چند روز پیش یک بازیگر فرانسوی ادعا کرد در سال 1975 و زمانی که تنها 18 سال داشت، این کارگردان به وی تعرض کرده است. پولانسی از طریق وکیلش این اتهام را رد کرده است.

 

این نخستین بار نیست که فیلمی از پولانسکی با اعتراض روبه رو می شود و اکتبر 2017 نیز معترضان مراسم افتتاحیه مروری بر فیلم‌های قدیمی پولانسکی را مختل کرده بودند.

 

پولانسکی سال 1977 با اتهام آزار جنسی یک دختر 13 ساله در آمریکا روبه رو شد و به دنبال آن دیگر پا به این کشور نگذاشت.

 

اعتراض به او پس از افشای مشکلات اخلاقی هاروی واینستین غول هالیوودی اوج گرفت و به دنبال آن آکادمی اسکار سال پیش، او را از این آکادمی اخراج کرد.

 

پولانسکی در فیلم جدیدش به مساله دریفوس و باور عمومی و محکومیت او در سال 1894 به جرم خیانت پرداخته است، در حالی که او بی‌گناه بود. این ماجرا در تاریخ فرانسه جایگاه خاصی دارد و این کارگردان وضعیت خود را با این افسر مقایسه کرده است.

 

منبع: مهر

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها