2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار  تشکیل شد
به دستور وزیر صمت

جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار تشکیل شد

با اعلام افزایش قیمت بنزین از سوی دولت در بامداد امروز ستاد تنظیم بازار به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، تشکیل جلسه می دهد.

اعتمادآنلاین|  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار به دستور وزیر صمت خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است.
 
با اعلام افزایش قیمت بنزین از سوی دولت  ستاد تنظیم بازار به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت،  تشکیل جلسه می دهد.


یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار به دستور وزیر صمت خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است.


 هیچ افزایش قیمتی پذیرفته نیست


او  افزود: بر این اساس تمام تدابیر اندیشیده شده تا با توجه به وضعیت ذخایر استراتژیک کالایی و وفور کالا در مبادی عرضه، کالاهای اساسی هیچ گونه افزیش قیمتی نداشته باشند؛ بر این اساس، هماهنگی های لازم با تولید کنندگان به عمل آمده و در عین حال در سطح عرضه نیز بازرسان با قدرت و قوت به بازار نظارت خواهند کرد تا هیچ گونه افزایش قیمتی به بهانه گرانی بنزین در بازار رخ ندهد.


این مقام مسئول از بسیج معاونت های بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی اصناف، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای نظارتی برای نظارت و کنترل بازار به منظور مقابله با گرانفروشی خبر داد.

 

 به گفته این دست‌اندرکار حوزه صنعت در عین حال مردم هم از طریق ابزارهای نظارتی از جمله سامانه رصد آنلاین قیمت 100 قلم کالای اساسی، شماره تلفن 124 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و نیز سایت www.124.ir  می‌توانند گرانفروشی‌ها را گزارش کرده و شکایت خود را به ثبت برسانند.


او  تصریح کرد: قیمت باید بر روی کالاها درج شده باشد و عرصه کنندگان هم مکلفند تمامی کالاها را با برچسب قیمت عرضه کنند. به هر واحدی که برچسب قیمت را نصب نکرده باشد با تخلف گرانفروشی مواجه خواهد بود.


این مقام مسئول در وزارت صنعت خاطرنشان کرد: از هفته آینده، ستاد تنظیم بازار در تمامی استانها، به صورت روزانه تشکیل جلسه می‌دهند.

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها