7/16/2020
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
تالار اصلی تئاترشهر بازگشایی شد

تالار اصلی تئاترشهر بازگشایی شد

تالار اصلی مجموعه تئاترشهر، پس از پایان پروژه طراحی، نصب و راه اندازی تجهیزات ماشینری با حضور هنرمندان تئاتر، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه بازگشایی شد.

اعتمادآنلاین| لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع بعدازظهر دوشنبه در مراسم بازگشایی از تالار اصلی مجموعه تئاترشهر، با اعلام پیام تبریک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب بازسازی مجموعه تئاتر شهر به دست پیمانکاران داخلی گفت: از ابتدای دولت یازدهم بیش از 28میلیارد تومان برای مجموعه تئاتر شهر هزینه شده است.


او  ادامه داد: یکی از اتفاقات مهم در این طرح استفاده از پیمانکاران ایرانی بود و پیمانکار ان ایرانی در مقابل خارجی ها بهترین عملکرد را داشته و دوش به دوش آنها حرکت و در بسیاری از موارد پیشی نیز گرفتند.


معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: جای خوشحالی دارد که با اعتماد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک شرکت دانش بنیان ‌به میدان آمد و توانست به بهترین شکل عمل کند و امیدواریم در آینده نیز با تکیه بر نیروی کار داخلی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست بتوانیم اتفاقات بهتر دیگری را رقم بزنیم.

 

هدف ما بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر با حفظ اصالت معماری بنا بود


در ادامه این مراسم محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: حفظ و نگهداری چنین ساختمانی بیش از وظایف سازمانی وظیفه همه مردم است، به همین منظور بهسازی مجموعه تئاتر شهر از ا‌ولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.


او ادامه داد: این مجموعه که ا‌ولویت تئاتری ها در اجرا است به تجهیزات مضاعف و مراقبت بیشتری نیاز داشت. استقبال از تئاتر ها و هنرمندان در این مجموعه گاهی بیش از ظرفیت این مجموعه بوده و همین امر باعث شد که نواقص این مجموعه پس از قدمت زیاد آن شناسایی، برطرف و خدمات رفاهی و امکانات بیشتر در اختیار مخاطبان قرار گیرد.


معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: نکته قابل تمجید این پروژه این است که شرکت های دانش بنیان داخلی در این مجموعه کار کردند و بهترین شکل خدمات را در اختیار علاقمندان تئاتر قرار دادند.


حسینی افزود: جایگاه تئاتر شهر در قالب جدید احترام به مخاطبان است، در تمام فرآیند این ترمیم تمام تلاش براین بود که اصالت این بنا حفظ شود تا خاطرات قشرهای مختلف همچنان باقی بماند.

 

استانداردهای جهانی در بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر رعایت شده است


سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در ادامه این مراسم با ابراز خوشحالی از اینکه حوزه شرکت های دانش بنیان به عرصه هنر نیز گسترش یافته است، گفت: امروز سالن‌های زیادی را در کشور داریم که فاقد استانداردهای لازم است، اینکه برای اولین بار تجهیز سالن نمایش توسط شرکت های داخلی انجام می شود جای خوشحالی دارد و بدانید که استانداردهای موجود در این سالن نیز با نمونه های خارجی مطابقت دارد.


او ادامه داد: یکی از افتخارات ما در حوزه هنرهای نمایشی برای ارائه یک تئاتر خوب همین سالن نمایشی است.


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مورد بازسازی دیگر سالن های نمایشی نیز خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه این تکنولوژی توسعه پیدا کرده و افکت های روی صحنه تئاتر بیشتر شده است هیچ مشکلی از نظر فنی در داخل نداریم و تنها موضوع بودجه برای بازسازی مطرح است.


در ادامه د‌ورعلی مجری طرح بازسازی مجموعه تئاتر شهر گفت: این مجموعه از خرداد سال 97 واگذار و امروز در (27 آبان ماه 98) به صورت بازسازی شده تحویل مجموعه تئاترشهر شده است، در این طرح تنها موتورهای گیربکسی که اصولا در بازار هم موجود نیست از خارج از کشور تهیه شده است و در تمامی بخش‌های دیگر از جمله مصنوعات، ماشین ها و تجهیزات پیشرفته و همچنین زنجیرهای خاص صحنه ای با تکیه بر توان داخلی این مجموعه را بازسازی کرده ایم.

 

منبع: بانی فیلم 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها