8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
ترامپ: من نبودم، «چین»، هنگ‌کنگ را ویران می‌کرد

ترامپ: من نبودم، «چین»، هنگ‌کنگ را ویران می‌کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه تلفنی به تحولات در هنگ‌کنگ اشاره کرد و گفت اگر او نبود هنگ‌کنگ طی 14 دقیقه توسط ارتش چین ویران می‌شد.

اعتمادآنلاین| «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه تلفنی با شبکه خبری فاکس‌نیوز به سوالاتی پاسخ داد.

 

او در بخشی از این مصاحبه درباره اوضاع در هنگ کنگ مدعی شد: «در صورتی که مداخله من نبود هنگ کنگ در 14 دقیقه (توسط چین) ویران می‌شد.»

 

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد که از فعالان دموکراسی در هنگ‌کنگ حمایت می‌کند اما همچنین از رئیس‌جمهور چین نیز حمایت خواهد کرد.»

 

ترامپ رئیس‌جمهور چین را دوست خود توصیف کرده و گفت تظاهرات‌کنندگان در هنگ‌کنگ و دولت چین باید درباره حل اختلافات با یکدیگر تعامل داشته باشند.

 

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که به رغم هشدارهای مکرر پکن به واشنگتن درباره لزوم عدم مداخله در امور هنگ‌کنگ و چین، سناتورهای آمریکایی چند روز پیش به اجماع آرا طرح موسوم به «لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» را تصویب کردند. 

 

او در این مصاحبه به توافق تجاری با چین نیز اشاره کرد و گفت که ما به یک توافق بالقوه با چین در زمینه تجاری بسیار نزدیک شده‌ایم.

 

رئیس‌جمهور آمریکا درباره احتمال حضور «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه دولتش در انتخابات سنا گفت: «مایک به آسانی می‌تواند در انتخابات کانزاس به پیروزی برسد.» 

 

ترامپ با رد گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال انتخاب «نیکی هیلی» سفر سابق آمریکا در سازمان ملل به عنوان معاون رئیس‌جمهور در انتخابات 2020 گفت که «مایک پنس» صد در صد در انتخابات 2020 به عنوان معاون رئیس‌جمهور باقی خواهد ماند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها