7/16/2020
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
شهردار تبریز: هفته فرهنگی تبریز در «باکو» برگزار می‌شود

شهردار تبریز: هفته فرهنگی تبریز در «باکو» برگزار می‌شود

شهردار تبریز خواستار برپایی هفته فرهنگی تبریز در باکو شد و گفت: تولیدات مربوط به تبریز در قالب هفته تبریز در قالب یک بازار سنتی در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود.

اعتمادآنلاین| ایرج شهین‌باهر در دیدار جواد جهانگیرزاده، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با طرح این موضوع گفت: این هفته فرهنگی در قالبی متفاوت و در زمینه هایی همچون موسیقی، تئاتر خیابانی، خوشنویسی، صنعت و... می تواند همراه باشد.

 

او یادآور شد: پیشنهاد نامگذاری 14 مرداد سالگرد واقعه مشروطه را به عنوان «روز تبریز» را چندی پیش مطرح کرده ایم که این هفته فرهنگی تبریز می‌تواند همزمان با این روز برپا شود چرا که مشروطه به عبارتی خاستگاه تبریز است.

 

شهردار تبریز همزمانی این مناسبت با فصل گردشگری تبریز را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در صورت نهایی شدن از هم اکنون باید برنامه ریزی داشته باشیم تا تبریز در این رویداد حضوری قوی داشته و با تمام توان ظاهر شود.

 

شهین‌باهر در بخش دیگری با اشاره به لزوم جذب توریست از جمهوری آذربایجان برای تبریز تاکید کرد: به‌رغم اینکه طی دهه‌های گذشته باکو شاهد تحولات بسیاری در حوزه شهری بوده است ولی تبریز برای مردم باکو همیشه «تبریز» بوده است. باید این علاقمندی را بالفعل کنیم تا تبریز برای مردم جمهوری آذربایجان مقصد گردشگری باشد.

 

او از افزایش 70 درصدی گردشگری داخلی طی تابستان امسال در تبریز خبر داد و گفت: تبریز پیش از شهری گردشگری همواره به عنوان شهری اقتصادی معرفی شده است. تبریز 2018 فرصت خوبی برای توجه به حوزه گردشگری بود که این افزایش میزان گردشگر در شهر نیز در اثر همان رویداد اتفاق افتاده است.

 

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به منظور آشنایی مدیران شهرداری تبریز با سیستم مدیریت شهری باکو کارگاه های آموزشی و... جهت انتقال تجربیات می تواند برگزار شد.

 

او تاکید کرد: باکو برای تبریز کشور دوست و همسایه است و تجربیات این کشور را از لحاظ اجتماعی و... می توان در تبریز نیز بومی سازی کرد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها