8/5/2020
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
احسان حدادی وعده داد: با 68 متر پرتاب در المپیک توکیو طلا می‌گیرم
در دیدار با وزیر ورزش؛

احسان حدادی وعده داد: با 68 متر پرتاب در المپیک توکیو طلا می‌گیرم

پرتابگر دیسک ایران که نخستین سهمیه دوومیدانی برای المپیک توکیو را کسب کرد در دیدار با وزیر ورزش قول داد که در این بازی ها با 68 متر پرتاب صاحب مدال طلا خواهد شد.

اعتمادآنلاین| احسان حدادی دیدار با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: واقعیت این است که سلطانی فر مسائل مختلف ورزش کشور از جمله قهرمانان را با دلسوزی و بصورت ریز رصد می کنند و کمتر دوستانی آمدند در وزارت ورزش و جوانان که به اندازه ایشان مسائل دوومیدانی را تا این حد رصد کنند.

 

پرافتخارترین  ورزشکار دوومیدانی ایران گفت: در  دیدار با  وزیر ورزش و جوانان  برنامه های مختلف دوومیدانی را مرور کردیم، ایشان در جریان کامل فرآیند آماده سازی بنده قرار گرفتند و برنامه های  هفت تا هشت ماه آینده پیش رو تا المپیک را ارئه دادم. درباره برنامه های بلند مدت دوومیدانی صحبت شد تا بصورت گلخانه ای تعدادی از استعدادهای این رشته برای مدال آوری مورد توجه  قرار گیرند چرا که دوومیدانی یک رشته دیربازده است و اگر این اتفاق رخ دهد قطعا می توانیم از این رشته در بازی های آسیایی در ادوار آینده بیشترین مدال را بگیریم  چرا که هم روابطش وجود دارد و هم از پتانسیل خوبی در این رشته برخورداریم.

 

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به این مهم که 18 سال تجربه اردوهای کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی را دارم، این بستر فراهم است تا دوومیدانی را از این شرایطی که دارد نجات دهیم. سلطانی فر هم روی این مهم تاکید داشت چرا که دوومیدانی یک رشته استراتژیک هست و چون ورزش اول المپیک است و 146 مدال در المپیک توزیع می شود و اگر نگاه ویژه شود، می توانیم در المپیک 2024 در رشته های دیگر دوومیدانی و در بازی های آسیایی نیز مدال هایی داشته باشیم.

 

حدادی با اشاره به اینکه وزیر ورزش و جوانان می خواست از وی قول مدال طلای المپیک بگیرد، اظهار داشت: آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال طلای المپیک است و من هم بدون شک هدفم خوشرنگ ترین مدال  در بازی های المپیک است بطوریکه به آقای سلطانی فر این قول را دادم که نهایت تلاش خود را برای خوشرنگ ترین مدال داشته باشم. اگر اتفاق بدی هم برای من رخ ندهد قطعا می توانم در المپیک 2020  روی سکو بروم.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه در شرایط خوبی به سر می برم و سال گذشته هم در تمرینات 67 متر پرتاب داشتم و در رقابت های قهرمانی جهان  هم با وجود مصدومیت 65 متر پرتاب کردم. در اردیبهشت ماه هم با استمرار در تمرینات و اردوها به میزان 68 متر هم می رسم و تلاشم را برای حفظ آمادگی برای حضور پرقدرت در بازی های المپیک ادامه خواهم داد.

 

حدادی حریفان جدی خود برای کسب مدال المپیکی را از کشورهای سوئد، جاماییکا، اتریش و رومانی عنوان کرد و اظهار داشت: اختلاف چندانی با حریفان ندارم و معمولا بقیه رقبا هم میزان پرتابی آنها بین 67 تا 66 دارند از طرفی در المپیک پیش رو نیز پرتاب به میزان 68 متر طلای المپیک را برای من قطعا محقق می سازد.

 

وی یکی از درخواست هایش را ایجاد شرایط مناسب برای آمادگی همراه با آرامش لازم خواند و تصریح کرد: در فاصله پیش رو تا المپیک، آرامش بهترین نکته برای رسیدن به مدال المپیک است و در این بین از وزیر ورزش و جوانان و رئیس آینده فدراسیون همین حفظ آرامش را درخواست می کنم تا بتوانم با تیم مربیگری خود از جمله حسین آقای توکلی  که خودش قهرمان المپیک است و بهتر از هر کسی می تواند به من روحیه و آرامش دهد، ادامه دهم. خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان هم حمایت لازم را دارد چرا که در رشته ما فقط من نیستم که موفق می شوم در واقع تیم من می تواند موجبات موفقیت من را رقم بزند .

 

احسان حدادی توقع خود را از رئیس آینده فدراسیون دو ومیدانی توجه ویژه به استعدادهای این رشته در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: افزایش سطح دانش مربیان و قهرمانان با برنامه‌ریزی مدون امکان پذیر است. خرد جمعی و استفاده از بهترین های دو ومیدانی را به رئیس آینده این فدراسیون پیشنهاد می کنم.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها