تیم‌های صعود کرده به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان و نحوه قرعه‌کشی | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
تیم‌های صعود کرده به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان و نحوه قرعه‌کشی

تیم‌های صعود کرده به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان و نحوه قرعه‌کشی

تا پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا صعود هشت تیم به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده است و آنها در شانزدهم دسامبر (25 آذر) حریفانشان را خواهند شناخت.

اعتمادآنلاین| مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به پایان خود نزدیک شده است و پس از پنجمین هفته اغلب تیم‌ها حضورشان را در دور بعد قطعی کردند.

 

در قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی هشت بازی میان 16 تیم برگزار می‌شود. این تیم‌ها به دنبال فتح بهترین جام باشگاهی قاره اروپا در فینال سی‌ام می هستند (استانبول میزبان دیدار نهایی است).

 

چه تیم‌هایی تاکنون به یک هشتم نهایی صعود کرده‌اند؟

 

پاری سن ژرمن، رئال مادرید، بایرن مونیخ، تاتنهام، منچسترسیتی، یوونتوس، لایپزیگ و بارسلونا به دور حذفی راه یافتند تا در قرعه‌کشی آینده حضور داشته باشند.

 

چه زمانی قرعه‌کشی یک هشتم نهایی برگزار می‌شود؟

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی شانزدهم دسامبر (25 آذر)  ساعت 12 به وقت محلی (14:30 به وقت ایران) در نیون سوییس برگزار می‌شود. همه تیم‌ها نمایندگان خود را به این مراسم می‌فرستند تا از نزدیک شاهد قرعه‌کشی باشند و نخستین حریف خود را در مرحله حذفی بشناسند.

 

یک ساعت بعد، قرعه کشی یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا هم برگزار می‌شود که تیم‌های صعود کرده از مرحله گروهی این بازی‌ها و تیم‌های سوم گروه‌های لیگ قهرمانان در آن به رقابت خواهند پرداخت.

 

نحوه قرعه‌کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان چگونه خواهد بود؟

 

قرعه‌کشی نخستین مرحله حذفی چند تبصره دارد. تیم‌های یک گروه با هم روبرو نخواهند شد و همچنین باشگاه‌هایی که از یک کشور هستند در یک هشتم نهایی با یکدیگر رقابت نخواهند کرد. این اتفاق در یک چهارم نهایی می‌تواند رخ دهد.

 

در چنین شرایطی صدرنشین‌های گروه در یک سید و تیم‌های دوم در سید دیگر قرار می‌گیرند. تیم‌های اول این امتیاز را دارند که بازی رفت را خارج از خانه برگزار کنند و در دیدار برگشت مقابل هوادارانشان به میدان بروند. تاریخ بازی‌ها در همان روز قرعه‌کشی مشخص می‌شود.

 

 بازی‌های یک هشتم نهایی چه زمانی برگزار می‌شوند؟

 

بازی‌های یک هشتم نهایی در تاریخ‌های متفاوتی برگزار می‌شوند. دیدارهای رفت در روزهای هجدهم، نوزدهم (29 و 30 بهمن)، بیست و پنجم و بیست و ششم فوریه (6 و 7 اسفند) انجام می‌شوند و تاریخ بازی‌های برگشت در تاریخ‌های دهم، یازدهم، هفدهم و هجدهم مارس (20، 21، 27 و 28 اسفند) خواهد بود.

 

طبق روال چند سال اخیر در هر روز دو بازی از این مرحله برگزار می‌شود. به همین خاطر برای انجام دیدارهای رفت به دو هفته نیاز است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها