5/28/2020
پنج شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
تا کنون ثبت نام 1844 نفر برای داوطلبی در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند
سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات:

تا کنون ثبت نام 1844 نفر برای داوطلبی در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از ثبت نام 1844 نفر برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان دومین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری خبر داد.

اعتمادآنلاین| سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در وزارت کشور به ارائه‌ی گزارشی از آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: تا ساعت 18 و 30 دقیقه دومین روز ثبت نام،1844 نفر برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند که 11 درصد از این تعداد از بین خانم‌ها و 89 درصد مربوط به آقایان است.

 

وی افزود: 3.3 درصد از مجموع ثبت نام کنندگان دارای تحصیلات حوزوی هستند، 12.8 درصد دارای تحصیلات دکترا و 76.8 درصد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و 7.1 درصد دارای مدارک لیسانس و کمتر از آن هستند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: تعداد دیگری از ثبت‌نام کنندگان هستند که هنوز مرحله ثبت نام آنها تکمیل و نهایی نشده است. همچنین تعدادی دیگر هستند که کارشناسان ستاد انتخابات و ناظرین در حال کنترل مدارک آنها هستند و پس از تایید نهایی به آمار تعداد افراد ثبت نام شده طی دو روز نخست ثبت نام اضافه خواهند شد.

 

موسوی در پایان گفت که همچنان استان کهگیلویه و بویراحمد با تعداد 9 نفر ثبت نامی کمترین میزان مشارکت در ثبت نام را دارد.

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها