3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
مرخصی کارگران هنگام فوت بستگان چگونه محاسبه می‌شود؟
کارشناس حقوقی «اعتمادآنلاین» پاسخ می‌دهد:

مرخصی کارگران هنگام فوت بستگان چگونه محاسبه می‌شود؟

در صورت فوت بستگان نزدیک یا ازدواج آیا کارگر باید از مرخصی سالانه خود استفاده کند یا مرخصی خاصی برای او در قانون کار در نظر گرفته شده است؟

اعتمادآنلاین| پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: در صورت فوت بستگان نزدیک یا ازدواج آیا کارگر باید از مرخصی سالانه خود استفاده کند یا مرخصی خاصی برای او در قانون کار در نظر گرفته شده است؟

 

 

کارشناس حقوقی اعتمادآنلاین: مطابق ماده 73 قانون کار، کلیه کارگران مشمول این قانون در مورد ازدواج دائم، فوت همسر، پدر، مادر و فرزندان، حق برخورداری از سه روز مرخصی با استفاده از مزد را خواهند داشت. این مرخصی با مرخصی استحقاقی سالانه کارگر بی‌ارتیاط بوده و جداگانه محاسبه می‌شود. شایان ذکر است که زمان استفاده از این مرخصی قابل انتقال به زمان‌های دیگر نیست.

 

پایگاه خبری اعتمادآنلاین در راستای انجام رسالت آگاهی‌بخشی به جامعه و ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به امور شهری و مسئولیت‌های قانونی موثر بر آن، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان با همکاری وکلای برتر دادگستری، قضات باتجربه و اساتید برجسته حقوقی، به پرسش‌ها و سوالات مخاطبان و شهروندان گرامی در این حوزه پاسخ می‌دهد.

 

شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی Modiretemad@ در تلگرام با ما در میان بگذارید. مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها