8/7/2020
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
صنعت بیمه ظرفیت خصوصی سازی کامل را دارد
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی:

صنعت بیمه ظرفیت خصوصی سازی کامل را دارد

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ظرفیت صنعت بیمه به گونه ای است که به طور کامل واگذار شود.

اعتمادآنلاین| فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه اظهار کرد: صنعت بیمه به واسطه نقشی که می‌تواند در اقتصاد در حال توسعه ایران داشته باشد نیازمند تقویت و حمایت از سوی قوای حکومتی برای توسعه بیش از پیش است.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: در ایران حدود 500 میلیارد دلار تحت پوشش صنعت بیمه هستند و این بدان معنی است که می‌توان روی آن قدم ویژه‌ای برداشت بعلاوه صنعت بیمه در فرهنگ عام برای فرد و خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما باید به سمت بیمه شخص ثالث سوق پیدا کنیم چرا که بیمه‌ها و رشته‌های فعال آن‌ها توسعه اقتصادی را به همراه دارد به گونه‌ای که همواره نیازمند یاری حکومت‌ها بوده است.

 

وی اظهار کرد: روند توسعه بیمه‌ها نمی‌تواند همواره تداوم داشته باشد و این منابع تخصیص یافته پایان ناپذیر نیست  بهترین نوع انباره صنعت بیمه است که همه آحاد مردم می‌توانند منابع آن را تشکیل دهند و به سمت یک انباره هدایت که آن در جهت تسهیل در رفاه و مشکلات ایجاد شده باشد.

 

دژپسند ادامه داد: سیل سال 98 نشان داد اماکن و مناطقی که از بیمه بهره‌مند بودند با کمترین دغدغه این مسیر را طی کردند و دولت به واسطه اجازه قانونی مواد 10 و 12 یکی از دغدغه‌های جدی، بسیج منابع برای تامین منابع این خسارت‌ها است تا یک اطمینان خاطری برای مردم ایجاد کند.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: ضریب نفوذ بیمه در دولت یازدهم افزایش خوبی داشته، اما نسبت به هدف که 7 درصد برای پایان برنامه ششم تعیین شده تا به امروز تنها 2.4 درصد محقق شده و با رقم اصلی فاصله زیادی دارد.

 

وی بیان کرد: یکی از بحث‌های دیگر در صنعت بیمه مشارکت بخش خصوصی است و امروز می‌توانیم ادعا کنیم در صنعت بیمه فقط یک شرکت 33 تا 35 درصد کامل دولتی است و بیمه البرز نیز که 20 درصد آن برای دولت است جزو بیمه‌های خصوصی محسوب می‌شوند و اهتمام ما بر این است تا بیمه البرز نیز به بخش خصوصی واگذار شود.

 

دژپسند اظهار کرد: صنعت بیمه ویژگی این را دارد تا بعد از گذر از یک دوره بتواند به طور کامل واگذار شود و در این راستا بیمه مرکزی کمک قابل توجهی به صنعت بیمه به عنوان بازوی اتکای اقتصاد خواهد کرد، بعلاوه صنعت بیمه نقش قابل اتکایی برای مقابله با تحریم‌ها خواهد داشت.

 

منبع: میزان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها