8/14/2020
جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
بودجه ورزش همگانی نباید در سایر بخش‌ها هزینه شود
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش:

بودجه ورزش همگانی نباید در سایر بخش‌ها هزینه شود

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در نشست مشترک با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها گفت: بودجه ورزش همگانی هنوز تا نقطه مطلوب متناسب با جمعیت کل کشور فاصله دارد اما همین بودجه هم نباید در سایر بخش‌ها هزینه شود.

اعتمادآنلاین| به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی رویکرد اصلی ورزش را جذب حداکثری مشارکت مردم برای فعالیت بدنی در سراسر کشور دانست و گفت: با توجه به گزارش‌هایی که در حوزه سلامت مبنی بر بی‌تحرکی و کم تحرکی مردم وجود دارد باید تلاش کنیم از تمام ظرفیت و توان خودمان برای رفع این نقص استفاده کنیم. 

 

او افزود: در این نشست برنامه توسعه ورزش همگانی کشور و سهم و تکلیف استان‌ها برای این برنامه ارائه شد تا بتوانیم با دانش‌افزایی، توسعه بخشی و هم‌افزایی با سایر دستگاه‌ها به ترویج برنامه‌های جذاب ورزشی برای جذب بیش‌تر مردم به تحرک بدنی بپردازیم. 

 

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تلاش ما بر این بوده که حداکثر اعتبارات را در توسعه ورزش همگانی به کار بگیریم و البته هنوز با محدودیت اعتبار مواجه هستیم و میزان اعتبار کل ورزش بخصوص ورزش همگانی منطبق با نیازهای جمعیت هشتاد میلیونی ما نیست. اما همین بودجه را باید بتوانیم بهینه مدیریت کنیم و خروجی بهتری برای توسعه ورزش همگانی در تمام استان ها بگیریم. در واقع اعتبارات توسعه ورزش همگانی نباید در سایر حوزه ها هزینه شود. 

 

احمدی در پایان گفت: در راستای توسعه ورزش روستایی هم اولین دوره جام خوشه جین به صورت بسیار مطلوبی در استان‌های مختلف برگزار شد و مرحله ملی آن را در دهه مبارکه فجر خواهیم داشت. امیدواریم سال آینده با استفاده از تجربه اولین دوره بتوانیم دوره دوم را بهتر و گسترده تر برگزار کنیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها