8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
عملکرد ضعیف تیم ملی فوتسال در تورنمنت سه جانبه مشهد

عملکرد ضعیف تیم ملی فوتسال در تورنمنت سه جانبه مشهد

تیم ملی فوتسال ایران با عملکردی غیر قابل دفاع در تورنمنت سه جانبه مشهد با حضور تیم‌های درجه دوی اروپا قهرمان نشد.

اعتمادآنلاین| تیم ملی فوتسال که خود را برای حضور قدرتمندانه در مسابقات فوتسال قهرمانی2020 آسیا آماده می‌کند تا اینجا روند امیدوار کننده‌ای در مسیر آماده سازی خود نداشته است. با قبول این فرضیه که نتایج بازی‌های دوستانه ملاک عملکرد یک تیم نیست و این بازی‌ها محکی برای آمادگی بازیکنان تیم ملی است با این حال نتایج ضعیفی که در جریان دو تورنمنت اخیر از تیم ملی رخ داده نگران کننده است. از شکست عجیب و تحقیر آمیز مقابل روسیه در تورنمنت آستاراخان تا شکست از بلاروسی که در فوتسال اروپا محلی از اعراب ندارد و در مشهد اولین قهرمانی تاریخش را جشن گرفت. این اولین بار بود که این تیم درجه دو اروپایی موفق به شکست ایران شد در حالی که در 4 تقابل قبلی خود با تیم ایران شکست خورده بود. در جریان دو بازی ایران در تورنمنت روسیه دفاع ایران بسیار تحت فشار قرار گرفت و متاسفانه متزلزل نشان داد.

 

عجیب اینکه در روسیه نیز تیم ایران مشکل دفاعی داشت و در این مدت کادرفنی نتوانسته راه حلی برای حفره ایجاد شده در  سازمان دفاعی تیم ملی پیدا کند. تیم ایران در مصاف با بلاروس حتی در ارائه پاورپلی هم موفق نبود و در تاکتیکی که پیش از این بارها مهارت خود را نشان داده بود، ضعیف نشان داد.

 

ناظم الشریعه این روزها یکی از دلایل ناآماده بودن تیم ملی را به بازی‌های لیگ و فشردگی آن به خاطر پلی آفی بودن بازی ها ربط می‌دهد حال آنکه خودش از موافقان برگزاری لیگ به این شیوه بود و معتقد بود بازیکنان نباید ماه‌ها در تعطیلی باشند و با این شیوه زمان بیشتری درگیر بازی هستند.

 

دیگر دلیل ناظم الشریعه برای ناکامی اخیر تیم ملی عجیب‌تر از دلیل اولی است. او در حالی ناهماهنگی در تیم را که ناشی از کمبود تمرینات است علت این عملکرد می‌داند که اکثر نفرات کلیدی تیم ملی که اتفاقا برای این تورنمنت بار دیگر از سوی ناظم الشریعه فراخوانده شده بودند سال‌ها در کنار هم در تیم های باشگاهی و ملی بازی کرده و به نوعی هماهنگ ترین نسل فوتسالی ایران هستند. اصرار ناظم الشریعه به بازی ندادن به جوانان و اعتماد به مهره‌هایی که نتیجه تاریخی جام جهانی 2016 را رقم زدند باعث شده تا این بازیکنان به قولی چشم بسته همدیگر را پیدا کنند و هر دلیلی برای نتیجه نگرفتن تیم ملی مطرح باشد قطعا ناهماهنگی پذیرفته نیست.

 

در هر صورت تیم ملی ایران هنوز بیش از دو ماه تا حضور در ترکمنستان و بازی های قهرمانی آسیا فرصت دارد. لیگ هم از نزدیک به یک ماه و نیم قبل از شروع بازی‌ها تعطیل می‌شود تا ناظم الشریعه با فرصت کافی تیم را آماده کند. فوتسال ایران قطعا پتانسیل تکرار قهرمانی در آسیا را دارد و به نظر می‌سد با بررسی نقاط ضعف تیم ملی و شنیدن صدای منتقدین می‌توان به موفقیت این تیم امیدوار بود وگرنه در بازی‌های آسیایی و به خصوص در مراحل نهایی که پای ژاپن، تایلند و... به رقابت با ما باز می‌شود کوچکترین اشتباه جبران ناپذیر است و چه بسا تراژدی حذف از مقدماتی جام جهانی پس از تیم ملی ساحلی برای تیم فوتسال هم رخ بدهد. فعلا که نوبرانه دومی در تورنمنت سه جانبه ای که در کشور خودمان برگزار شد را شاهد بودیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها