8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تلاش آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت چین شکست می خورد
وانگ یی، وزیر امور خارجه چین:

تلاش آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت چین شکست می خورد

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین با اشاره به سنگ اندازی آمریکا و برخی کشورهای غربی در مسیر توسعه چین اظهار کرد چین مسیر توسعه را ادامه خواهد داد و هر توطئه ای برای جلوگیری از پیشرفت چین با شکست رو به رو خواهد شد.

اعتمادآنلاین| وانگ یی روز جمعه در دیدار با شخصیت های دوست از محافل مختلف کره جنوبی در سئول، کسب دستاوردهای چشمگیر توسعه را ناشی از راه سوسیالیسم با ویژگی چین زیر رهبری حزب کمونیست این کشور عنوان کرد و گفت: این راه نه تنها با وضع ملی چین بلکه با توسعه عصر هماهنگ است نه تنها موفقیت آن در عمل ثابت شده بلکه نشاط زیادی از خود نشان داده است؛ نه تنها پشتیبانی مردم چین را به دست آورده بلکه مورد درک و استقبال بیشتر کشورهای جهان نیز قرار گرفته است.

 

وی افزود: البته همه افراد خواستار موفقیت چین نیستند و برخی نیروها با تلاش های بسیار درباره چین سیاه نمایی کرده و ضمن مخالفت با کشور، حتی سخنانی برای جلوگیری از توسعه چین بیان می کنند.

 

این مقام بلندپایه چینی افزود: در پشت این عملکردها، هم پیش داوری ایدئولوژیک و هم تکبر سیاسی قدرت وجود دارد اما این تلاش های سوء نهایتا شکست خواهد خورد هر کشوری از حق توسعه برخوردار است و با هر ملتی باید برخورد برابر داشت اندیشه جنگ سرد منسوخ شده است و عملکرد استیلاجویی مورد استقبال قرار نمی گیرد.

 

او تاکید کرد شکوفایی ملت چین ضرورت تاریخ است و هیچ کسی نمی تواند مانع آن شود راه توسعه چین انتخاب مردم است و حتما گسترده تر خواهد شد.

 

وانگ یی افزود: امسال برابر با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است، تحت هدایت حزب کمونیست چین روند توسعه صد ساله یا بیش از آن، از سوی کشورهای پیشرفته غربی را طی کرده ایم پکن ضمن دستیابی به پیشرفت خود، سهم شایانی هم در توسعه جهان داشته است.

 

وزیر خارجه چین گفت: سهم خدمات چین در رشد اقتصاد جهان در سال های متوالی در سطح بیش از 30 درصد حفظ شده است چین به عنوان موتور اصلی در پیشبرد رشد اقتصاد جهان به شمار می رود.

 

وی اظهار کرد: 850 میلیون نفر از جعمیت چین از فقر رهایی یافته و سهم کشور در کاهش فقر جهانی از 70 درصد فراتر رفته و معجزه بزرگی در روند توسعه بشر ایجاد کرده است.

 

به گفته وی در 20 سال گذشته، افزایش پوشش گیاهی چین بیش از یک - چهارم از میزان کل جهان را به خود اختصاص داده که نیروی مهمی در ساخت اکولوژیک جهان است، از سوی دیگر، میزان انتشار کربن چین در سال گذشته در مقایسه با سال 2005 حدود 45.8 درصد کاهش یافته که پیش از زمان مقرر تعیین شده در تعهدات خود به جامعه جهانی به آن رسیده و به این ترتیب خدمات مهمی برای رویارویی با تغییرات اقلیمی جهان ارایه کرده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها