8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
آناهیتا همتی به مستند «درخت زندگی» واکنش نشان داد

آناهیتا همتی به مستند «درخت زندگی» واکنش نشان داد

آناهیتا همتی می‌گوید: اصولا این موضوع که وقتی بچه‌ها از سن کم وارد حرفه بازیگری می‌شوند، ناگهان وارد جهان عجیب و غریبی می‌شوند و بعضی از آنها رها می‌شوند، باید مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد.

اعتمادآنلاین| این بازیگر سینما پس از تماشای مستند «درخت زندگی» ساخته هومن بابانوروزی که این روزها در گروه «هنر و تجربه» روی پرده است، درباره این اثر گفت: این فیلم را به دلیل صداقتی که در آن بود دوست داشتم. این صداقت هم از سمت بازیگران قدیمی فیلم و هم از سمت پدر و مادر آن ها بود.

 

او با اشاره به موضوع فیلم که درباره سرنوشت بازیگران فیلم کیارستمی پس از سال‌هاست، بیان کرد: اصولا این موضوع که وقتی بچه ها از سن کم وارد حرفه بازیگری می‌شوند، ناگهان وارد جهان عجیب و غریبی می‌شوند و بعضی از آنها رها می‌شوند باید مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد.

 

آناهیتا همتی تاکید کرد: تا جایی که می دانم عباس کیارستمی تا وقتی زنده بود از این بچه‌ها حمایت می کرد که خیلی خوب است، اما بچه های دیگری هستند که بعد از بازی در برخی فیلمها کاملا رها می شوند. به هر حال این موضوع مهمی بود که یک روزی باید آسیب شناسی می شد که این فیلم به این مساله مهم پرداخته است.

 

همتی در پایان گفت: من از دیدن این فیلم خیلی لذت بردم و تقریبا تمام صحنه‌هایی که مادر بابک احمدپور صحبت می‌کرد من گریه می‌کردم و به این فکر می‌کردم چقدر این مادر رنج برده است زیرا به قول خودش بچه‌ها هوایی شده‌اند و قلبشان دو تکه شده است.

 

مستند «درخت زندگی» درباره بابک احمدپور بازیگر نقش پسربچه‌ی فیلم «خانه دوست کجاست» (ساخته‌ی عباس کیارستمی) است که تلاش می‌کرد دفتر مشق دوستش را به او برساند، سی سال بعد کجاست و چه می‌کند؟ آیا توانسته حضورش در سینما را تداوم ببخشد؟ مستند «درخت زندگی»، کار هومن بابانوروزی، به دنبال پاسخ این سوالات به سراغ احمدپور چهل ساله می‌رود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها