8/3/2020
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
آمادگی شهرداری تهران برای مشارکت در آموزش‌های محیط زیستی به مدارس
شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خبر داد:

آمادگی شهرداری تهران برای مشارکت در آموزش‌های محیط زیستی به مدارس

شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، ضمن اشاره به اینکه شهرداری تهران آمادگی مشارکت برای آموزش‌های محیط زیستی در مدارس تهران در قالب سند «آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس» را دارد، گفت: در حال حاضر در 560 ساختمان که تحت تملک شهرداری تهران هستند، اصلاح الگوی مصرف صورت گرفته است.

اعتمادآنلاین| شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در نشست تخصصی هماهنگی سند همکاری در حوزه آموزش و حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی با بیان اینکه پیش از این نیز تفاهم‌نامه‌های متعددی در زمینه حفظ محیط زیست داشتیم گفت: صرف انعقاد تفاهم‌نامه کفایت نمی‌کند و ما نیاز داریم که دستگاه‌های ذیربط برای رسیدن به اهداف تفاهم‌نامه آموزش حفاظت از محیط زیست همکاری‌های لازم را داشته باشند.

 

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه امروزه مشکلات زیست محیطی و تبعات ناشی از آن مانند بیماری‌های مختلف، نشان می‌دهد که تعامل خوبی با طبیعت نداشتیم، تصریح کرد: علاوه بر مدیریت مصرف آب و انرژی لازم است که مدیریت پسماند را نیز در برخی مفاد این تفاهم‌نامه در نظر بگیریم. در حال حاضر تفکیک از مبدأ پسماندها می‌تواند از طریق آموزش در مدارس به خانواده‌ها منتقل شود.

 

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری مانیفست محیط زیست است، اظهارکرد: در برنامه‌های توسعه در حوزه مدیریت مصرف آب و انرژی و مدیریت سبز مواردی در نظر گرفته شده است تا بتوانیم الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم.

 

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: تفاهم‌نامه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس سه جانبه تدوین شده‌اند اما ما به عنوان شهرداری می‌توانیم در این باره نیز دخیل باشیم و در روند اجرا همکاری کنیم.

 

وی با اشاره به اقدامات محیط زیست شهرداری تهران در راستای مدیریت انرژی گفت: در حال حاضر در 560 ساختمان که تحت تملک شهرداری هستند اصلاح الگوی مصرف صورت گرفته و در برخی بوستان‌ها آبگرمکن‌های خورشیدی داریم. همچنین سیستم بازچرخانی پساب در بوستان‌های شهر تهران پیاده شده است. هر چند که با شرایط مطلوب فاصله داریم اما گام‌های موثری در زمینه مدیریت مصرف انرژی برداشته‌ایم.

 

انصاری در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر در بیش از 400 مدرسه در تهران شهرداران مدارس انتخاب شده‌اند که می‌توانند سفیران زیست محیطی ما باشند. اجرای این سند می‌تواند آموزش‌هایی را که طی سال‌های گذشته از آن غفلت شده است به دانش آموزان منتقل کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها