1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
جامعه مدنی و بخش روشنفکر باید در کمال آرامش پیش رود
پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امیدمجلس:

جامعه مدنی و بخش روشنفکر باید در کمال آرامش پیش رود

پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امیدمجلس شورای اسلامی، از پیگیری وضعیت بازداشتی‌های حوادث سال 96 و 98 خبر داد.

اعتمادآنلاین|پروانه سلحشوری نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی درباره دلیل استعفا ندادنش علی‌رغم انتقادهایی که دارد با بیان این‌که «عقب نمی‌نشینم تا روزی که هستم» گفت: خیلی از همکاران من هستند که دل خوشی دارند و ثبت نام کردند. بعضی‌ها معتقدند که می‌شود به صندوق رای اعتماد داشت. ما هم استعفا ندادیم و طرح کمیسیون ویژه را با فوریت امضا کردیم.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیسی مبنی بر این‌که حساب مردم از اشرار جداست؟ به برخوردهای انجام شده با برخی از تجمع کنندگان در حوادث اخیر اشاره کرد و ادامه داد: آقای رئیسی در موقعیتی هستند که این حرف را به راحتی می گویند ولی ایشان باید پاسخ دهد که چرا دانشجویان ما الان در زندان هستند؟

 

وی خطاب به دانشجویان گفت: الان شما ناراحت و خشمگین هستید باید این خشم را کنترل کرد تا مطالبات مردم مطرح شود. جامعه مدنی و بخش روشنفکر باید در کمال آرامش پیش رود. با جلوگیری از خشونت مطالبه خود را بخواهد.

 

سلحشوری در پاسخ به این پرسش که دائم مشکلات را به گردن نظام می اندازید در حالی که سهم خود را نمی بینید؟ گفت: من هیچ گاه در دولت نبودم. سال‌ها معلم بودم و چند سالی دانشگاه تدریس کردم. در تاریخ مجلس فقط مجالس سوم و ششم اصلاح طلب بودند و سایر مجالس دست اصولگراها بوده است. برخلاف نظر شما چیزی در دست ما نبود. اگر دست من بود در کنار مجلس نهادهای دیگر نمی‌گذاشتم که بتوانند قانونگذاری کنند. چیزی در دست اصلاح طلبان نبوده است. امیداوارم درس بگیرند.

 

وی درباره راهکار مجلس برای آزادی دانشجویان گفت: وقتی اسم دانشجویان زندانی می‌آید ما هم متاثر می‌شویم. این را هم بگویم من تقابل بسیجی با انجمن اسلامی، تقابل نماینده مجلس و حکومت با مردم را قبول ندارم. این‌ها جز تفرقه بینداز و حکومت کن چیز دیگری نیست. ما پیگیر آزاد کردن دانشجویان و غیر دانشجویان در حوادث 96 بودیم و الان هم در ادامه همان تلاش ها کار آزادی دستگیرشدگان را ادامه می دهیم و تماس های زیادی هم در این ارتباط داریم.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسش دیگری خاطرنشان کرد: راه اصلاح طلبی از دوران مشروطیت شروع شده است و حرفم با شما این است هر کاری می کنید این کشور را دیگر به سمت یک انقلاب دیگر نبرید. باید حاکمیت را به سمت و سویی هدایت کنیم که دست به اصلاحات اساسی در کشور بزند.

 

این نماینده مجلس با بیان این‌که «این ویژگی ساختاری را داریم که حکومت‌ها را همیشه مقصر دانستیم» بدنه اجتماعی را بی‌تاثیر ندانست و خطاب به دانشجویان گفت: از شما خواهش دارم با هم دوست باشید و به هم احترام بگذاید.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها