8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
حداقل زمان بازگشت ارز صادراتی به کشور 9 ماه است/ تاجران اندکی مرتکب تخلفات ارزی می‌شوند
قدیر قیافه، نایب رئیس کنفدراسیون صادرات:

حداقل زمان بازگشت ارز صادراتی به کشور 9 ماه است/ تاجران اندکی مرتکب تخلفات ارزی می‌شوند

قدیر قیافه، نایب رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: صادرکنندگان ارز خود را بر می‌گردانند، فقط معدود صادرکنندگانی هستند که اینکار را انجام نمی‌دهند که با این عمل مجدد نمی‌توانند فرآیند صادرات را ادامه دهند.

اعتمادآنلاین| قدیر قیافه، نایب رئیس کنفدراسیون صادرات درباره لغو معافیت مالیاتی صادرکنندگانی که ارز به کشور برنگردانند، گفت: دولت برای تصمیماتی که می‌گیرد بر اساس قوانینی که در مجلس تصویب شده باید نظرات بخش خصوصی را دریافت و اعمال کند.

 

نایب رئیس کنفدراسیون صادرات افزود: هنگامی که دولت به راحتی معافیت صادراتی را حذف می‌کند این موضوع به ضرر صادرات است.

 

وی با بیان اینکه حتما باید ارز حاصل از صادرات به کشور بازگردد، گفت: اگر این بازگشت با تعلل مواجه می‌شود مقصر صادرکنندگان نیستند بلکه به دلیل شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه است که وجود دارد که دولت باید این موضوع را مدنظر قرار دهد.

 

قیافه با بیان اینکه معافیت مالیاتی را به بازگشت ارز صادراتی منوط کنیم قطعا به ضرر صادرات تمام می‌شود بیان کرد: دولت به جای اینکه وقت خود را صرف وضع مقررات متفاوت کند، بهتر است نظارت‌های بی حد وحصر را بر دارد.

 

وی افزود: صادرکنندگان ارز خود را بر می‌گردانند، فقط معدود صادرکنندگانی هستند که اینکار را انجام نمی‌دهند که با این عمل مجدد نمی‌توانند فرآیند صادرات را ادامه دهند.

 

نایب رئیس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه مگر در سال‌های گذشته محدودیت یا فشاری از سوی دولت وارد می‌شد که صادرکنندگان ارز خود را بر می‌گرداندند ادامه داد:

ضرورت کار ایجاب می‌کرد ارز را برگردانند تا تبدیل به کالا شود و مجدد بتوانند صادرات را ادامه دهند یا نسبت به ایجاد و تکمیل واحد‌های صنعتی اقدام کنند.

 

وی تاکید کرد: منوط کردن معافیت مالیاتی به بازگشت ارز صادراتی به جای مفید بودن قطعا به ضرر کشور است.

 

قیافه درباره اینکه مدت زمان کافی برای بازگشت ارز صادراتی چقدر است، تصریح کرد: این زمان بسته به شرایط فروش کالا توسط صادرکننده به خریدار خارجی دارد اما حداقل زمان بازگشت ارز به کشور باید 9 ماه باشد.

 

منبع: میزان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها