8/14/2020
جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
آمریکا اروپایی‌ها را هم تحریم کرد

آمریکا اروپایی‌ها را هم تحریم کرد

وزارت خزانه‌ داری آمریکا امروز نام 17 فرد و 29 شرکت را که شماری از آن‌ها اروپایی هستند، به فهرست تحریمی خود اضافه کرده است.

اعتمادآنلاین| وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (دوشنبه) به بهانه مقابله با «فساد» اقتصادی، اسامی ده‌ها فرد و شرکت، از جمله تعدادی از اتباع اروپا را در فهرست تحریم قرار داده است.

 

در بخشی از بیانیه «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در این رابطه آمده است: «امروز، در روز جهانی ضدفساد، ایالات متحده فعالان فاسد و شبکه‌های آن‌ها در چندین کشور در اروپا، آسیا و آمریکای لاتین را هدف قرار می‌دهد.»

 

بر اساس بیانیه‌ای که در وزارت خزانه‌ داری آمریکا منتشر شده، نام مجموعا 17 فرد و 29 شرکت به فهرست تحریم‌شدگان از سوی آمریکا افزوده شده است.

 

صربستان، لتونی و قبرس سه کشور اروپایی هستند که نام اتباع و شرکت‌های آن‌ها در این فهرست دیده می‌شود.

 

«آیوارس لمبرگز» شهردار شهر «ونتسپیلز» لتونی از جمله معروف‌ترین افرادی است که امروز تحریم شده است. واشنگتن وی را به فساد مالی و پولشویی متهم کرده است.

 

آمریکا همزمان چند تبعه کامبوج و همچنین دو مقام دولت ونزوئلا را نیز در فهرست تحریم قرار داده است.

 

در سال‌های اخیر آمریکا به شکل فزاینده‌ای به استفاده از ابزار تحریم روی آورده و همین امر موجب شده تا بسیاری از کارشناسان آمریکایی هشدار دهند که استفاده بیش از حد از تحریم، می‌تواند اثرگذاری آن را کاهش داده و در بلندمدت یک ابزار مهم را از واشنگتن سلب کند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها