8/7/2020
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
توطئه‌های آمریکا در منطقه، ادامه طرح‌های آن کشور در سراسر جهان است
علی اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل:

توطئه‌های آمریکا در منطقه، ادامه طرح‌های آن کشور در سراسر جهان است

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، گفت: آمریکایی ها پس از ناکامی برای به پیروزی رساندن داعش و دستیابی به اهداف خود در منطقه، طرح خود را تغییر داده و به دنبال استفاده از باقیمانده‌های حزب بعث و برخی گروه های دیگر برای توطئه افکنی در عراق هستند.

اعتمادآنلاین| علی اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل که در یکصد و هشتاد و هشتمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنرانی می کرد افزود: در بولیوی، ونزوئلا، سوریه، لبنان، یمن، عراق، کره شمالی و شرق آسیا، آمریکا طرح و برنامه مشترکی را در حال اجرا دارد.


وی با اشاره به موضوعات منطقه‌ای افزود: شرایط در عراق غیرمنتظره نبود و در ادامه همان طرح و توطئه است. آمریکایی ها پس از ناکامی برای به پیروزی رساندن داعش و دستیابی به اهداف خود در منطقه، طرح خود را تغییر داده و به دنبال استفاده از باقیمانده های حزب بعث و برخی گروه های دیگر برای توطئه افکنی در عراق هستند.


ولایتی اظهار کرد: داعش متوقف شد ولی زمینه هایی که داعش در آن رشد کرد، هنوز وجود دارد و برخی کشورهای منطقه اقدامات آشوبگرانه آمریکا در عراق را حمایت می کنند و حتی رسماً در خیابان ها پول پخش می کردند و توطئه های آمریکا در سوریه و لبنان نیز ادامه همین طرح است.


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: با هدایت مرجعیت و خویشتنداری سازمان ها و گروه های اصیل عراقی، اوضاع آن کشور رو به بهبود خواهد رفت و نقشه های آمریکا بار دیگر نقش بر آب خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها