4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
مصلحت مردم دلیل لغو استیضاح وزاری نفت و کشور بود
اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

مصلحت مردم دلیل لغو استیضاح وزاری نفت و کشور بود

اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، گفت: اگرچه معتقد هستم افزایش قیمت بنزین کار اشتباهی بود اما با توجه به انتخابات پیش رو و فرمایشات مقام معظم رهبری بهتر است مصلحت کشور را در نظر داشته باشیم و منتفی شدن استیضاح 2 وزیر نیز در این راستا بود.

اعتمادآنلاین| اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رودسر با اشاره به مطرح شدن استیضاح وزیر کشور و وزیر نفت در مجلس گفت: اصلاح یکباره قیمت بنزین و نارضایتی‌های مردم موجب شده بود که نمایندگان مجلس طرح استیضاح 2 وزیر را مطرح کنند اما در یک اقدام غیرحرفه‌ای و غیرمنطقی امضای خود را پس گرفتند.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر در نظر گرفتن شرایط حساس فعلی تصریح کرد: اگرچه معتقد هستم افزایش قیمت بنزین کار اشتباهی بود اما با توجه به انتخابات پیش رو و فرمایشات مقام معظم رهبری بهتر است مصلحت کشور را در نظر داشته باشیم و منتفی شدن استیضاح 2 وزیر نیز در این راستا بود.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسب رضایت مردم و پاسخگویی به مشکلات آنها زمینه‌ساز انتخابات پرشور است خاطرنشان کرد: عدم رعایت اخلاق در فضای سیاسی و انتخاباتی کاملاً مذموم است و هر کسی که اخلاق را رعایت نکند جایگاهی بین طرفداران بنده ندارد.

 

فرماندار شهرستان رودسر نیز در این جلسه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و پرهیز از تریبون دادن به افرادی که قصد آشوب دارند گفت: همه وظیفه دارند برای حفظ آرامش و امنیت جامعه و برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم تلاش کنند.

 

حسین اسماعیل‌پور با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان‌های رودسر و املش 42 نفر برای رقابت‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند افزود: هیچکدام از این داوطلبان انصراف ندادند و همگی از طرف شورای نگهبان تأیید صلاحیت شدند.

 

وی عنوان کرد: پل روستای گزافرود رودسر با اعتباری بالغ‌ بر 900 میلیون تومان و پیشرفت فیزیکی 70 درصد و همچنین پل قاسم‌آباد با اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومان و پیشرفت فیزیکی 35 درصد در حال ساخت هستند و تلاش داریم که به‌زودی به بهره‌برداری برسند.

 

پس از اصلاح قیمت بنزین نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر نفت و وزیر کشور را مطرح کرده بودند که این طرح با توجه به موقعیت حساس فعلی منتفی شد.

 

گفتنی است که بیژن زنگنه وزیر نفت پس از افزایش قیمت بنزین و نارضایتی مردم و نمایندگان 2 مرتبه با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ داد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها