نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز همه‌گیر نشده | اعتمادآنلاین
9/27/2020
یکشنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۹
نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز همه‌گیر نشده/ احتمال افزایش موارد بیماری طی هفته‌های آتی
محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، اعلام کرد:

نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز همه‌گیر نشده/ احتمال افزایش موارد بیماری طی هفته‌های آتی

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تشریح مشخصه‌های نوع B ویروس آنفلوآنزا، با تاکید بر آنکه این ویروس هنوز به حالت همه‌گیر درنیامده، گفت: اما این احتمال را می‌دهیم که طی هفته‌های آینده موارد بیماری افزایش یابد.

اعتمادآنلاین| محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در واکنش به اخباری درباره موج دوم آنفلوآنزای فصلی با نوع B ویروس، توضیح داد: زمانی که صحبت از موج آنفلوآنزا می‌کنیم، منظورمان نوع ویروس است. همانطور که قبلا هم متذکر شده بودیم، در موج اول این بیماری طی دو ماه پیش، ویروس غالب آنفلوآنزا نوع H1N1 بود. اما اکنون موارد مشاهده شده ویروس آنفلوآنزا از نوع B است.

 

وی تاکید کرد: البته نوع B این ویروس هنوز به حالت همه‌گیر درنیامده است اما این احتمال را می‌دهیم که طی هفته‌های آینده موارد بیماری افزایش یابد و تاکید می‌شود که فعلا این اتفاق رخ نداده است.

 

گویا درباره مشخصه‌های نوع B ویروس آنفلوآنزا گفت: نوع B این ویروس قدری خفیف‌تر بوده و مرگ و میر آن نیز کمتر است. در هفته گذشته نیز حدود 500 مورد مشکوک به آنفلوآنزا را در سراسر کشور بررسی کردیم که از این تعداد 24 مورد مربوط به ویروس نوع B بوده و در بیمارستان بستری و درمان شده‌اند.

 

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در عین حال تاکید کرد: برای ارایه خدمات در مورد این نوع از ویروس آنفلوآنزا نیز آمادگی کامل در سراسر کشور وجود دارد و دارو هم به میزان کافی تامین شده است.

 

وی تاکید کرد: موج اول آنفلوآنزا که موج سنگینی بود به پایان رسیده و قطعا اگر موج دیگری در راه باشد، هم خفیف‌تر است و هم تعداد مبتلایان کمتر خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها