4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
لاوروف: ترور سردار سلیمانی فراتر از چارچوب‌های حقوقی و انسانی بین‌المللی است

لاوروف: ترور سردار سلیمانی فراتر از چارچوب‌های حقوقی و انسانی بین‌المللی است

وزیر امور خارجه روسیه ضمن اعلام آمادگی این کشور برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن اعلام کرد ترور سردار سلیمانی اوج تخطی آشکار آمریکا از قانون بود.

اعتمادآنلاین| وزیر امور خارجه روسیه «امروز» در یک کنفرانس خبری در سریلانکا پس از دیدار با مقامات این کشور به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت ترور او اوج تخطی آمریکا از قانون است.

 

او گفت: «مطمئناً قتل قاسم سلیمانی، نماینده رسمی دولت ایران که در حال بازدید از کشور همسایه خود یعنی عراق بود، اوج اقدامات غیرقانونی واشنگتن است. این قطعاً فراتر از هر چارچوب حقوقی و انسانی بین المللی است.»

 

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه افزود: «سیاست‌های واشنگتن در برابر ایران عامل اصلی افزایش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس است.»

 

لاوروف همچنین اعلام کرد: روسیه از طرح فرانسه و ژاپن برای کاستن از شدت تنش بین آمریکا و ایران استقبال می‌کند. او در این خصوص گفت: «در صورتی که از ما خواسته شود، برای کمک به آغاز گفت‌وگو بین ایران و آمریکا آمادگی داریم.»

 

او در ادامه تاکید کرد: روسیه در هیچگونه درگیری میان آمریکا و ایران مداخله نخواهد کرد و دو طرف را به خویشتن داری و گفت‌وگو فرا می‌خواند.

 

لاوروف همچنین در واکنش به شکست مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس در لیبی گفت ناتو مسئول نابودی این کشور است. او در این خصوص گفت: «اگر لیبی سوریه دوم شود، بر این باور هستم که مردم این کشور از آن سود خواهند برد. متاسفانه، تاکنون هیچ ثباتی در لیبی نبوده است.»

 

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه افزود: «دولت لیبی در سال 2011 از سوی ناتو بمباران شد و ما و مردم لیبی در درجه اول همچنان با عواقب این فرار غیرقانونی و جنایتکارانه روبرو هستیم.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها