10/25/2020
یکشنبه، ۰۴ آبان ۱۳۹۹
افزایش بیش از 9 درصدی تولید سیمان در 9 ماهه امسال/ داخلی سازی بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی
وزیر صمت مطرح کرد؛

افزایش بیش از 9 درصدی تولید سیمان در 9 ماهه امسال/ داخلی سازی بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در 9 ماهه امسال بیش از 9 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش تولید در سیمان داریم که این هم نشانگر رونق واحدها و هم نشانگر رونق فعالیتهای مرتبط با سیمان در کشور است.

اعتمادآنلاین|  رضا رحمانی در بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی ساخت و ماشین‌آلات وابسته(ایران سمنتکس) در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: این نمایشگاه در هشتاد و ششمین سالروز تاسیس صنعت سیمان در کشور برپا شده است و حسن تصادف خوبی دارد که ظرفیت تولید سیمان در کشور نیز 86 میلیون تن است.

 

هدف گذاری تولید 120 میلیون تنی سیمان تا افق 1400

 

وی با اعلام اینکه هدف گذاری رساندن این ظرفیت به 120 میلیون تن را تا افق 1400 انجام داده ایم، تصریح کرد: با توجه به بازاریابی و امکانات فروش و صادرات این هدف گذاری ها تنظیم می شود و ظرفیت لازم را برای رسیدن به این رقم نیز داریم.

 

افزایش بیش از 30 درصدی صادرات کلینکر سیمان

 

رحمانی با اعلام اینکه صادرات کلینکر سیمان نیز بیش از 30 درصد افزایش داشته است، گفت: مهمترین اتفاقی که امسال رخ داد و برای من بسیار غرورآفرین بود، جدی گرفته شدن نهضت ساخت داخل در این حوزه بوده است که انجمن تولیدکنندگان سیمان و واحدهای تولیدی با جدیت پای کار آمده اند.

 

در سیمان به نسبه خودکفا شده ایم

 

وی، سیمان را از جمله حوزه های به نسبت خودکفای کشور دانست و افزود: همانند فولاد می توانیم این ادعا را داشته باشیم که قادر به تامین نیازمندیهای خود در این حوزه هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در همین بازدید نمونه هایی از بسیاری قطعات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت را دیدیم که در گذشته وارداتی بود، اما اکنون تبدیل به ساخت داخل شده است.

 

بیش از یک میلیار دلار تجهیزات وارداتی را تبدیل به ساخت داخل کرده ایم

 

رحمانی با تاکید بر اینکه نهضت ساخت داخل به خوبی در کشور شکل گرفته است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون در کل کشور بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی را تبدیل به ساخت داخل کرده ایم.

 

وی اضافه کرد: نهضت ساخت داخل بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در اکثر رشته ها و در اکثر واحدهای تولیدی به راه افتاده است و حتی واحدهایی که جذب نیرو نداشته اند بواسطه اهتمام به این مهم الان در حال افزایش و جذب نیرو هستند.

 

بازگشت به کار140 هزار نیروی تعلیقی و تعدیلی قطعه سازان به واسطه اهتمام به نهضت ساخت داخل

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآوری کرد: حتی قطعه سازان این هفته گزارش داده اند که 40 هزار نفر از نیروهای تعدیل شده و 100 هزار نفر از نیروهای تعلیقی خود را مجددا به سر کار بازگردانده اند.

 

رحمانی با اعلام اینکه نهضت ساخت داخل به تولید کشور رونق بخشیده است، بیان کرد: رسانه ها در انعکاس این فعالیتها اهتمام ورزند، البته صدا و سیما در این مسیر بخوبی در حال حرکت است و فعالیتها را منعکس می کند و ان شالله که نهضت ساخت داخل به یک باور و فرهنگ عمومی تبدیل بشود.

 

گفتنی است که رضا رحمانی؛ وزیر صمت امروز از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی ساخت و ماشین‌آلات وابسته(ایران سمنتکس) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران بازدید به عمل آورد.

 

منبع: 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها