جانسون: احتمال اعزام نظامیان انگلیس به لیبی برای «صلح‌بانی» وجود دارد | اعتمادآنلاین
9/22/2020
سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹
جانسون: احتمال اعزام نظامیان انگلیس به لیبی برای «صلح‌بانی» وجود دارد

جانسون: احتمال اعزام نظامیان انگلیس به لیبی برای «صلح‌بانی» وجود دارد

نخست‌وزیر انگلیس پس از حضور در کنفرانس برلین اعلام کرد: در صورت برقراری آتش‌بس در لیبی، احتمال اعزام نظامیان انگلیسی به این کشور آفریقایی برای ماموریت صلح‌بانی وجود دارد.

اعتمادآنلاین| به دنبال پایان کنفرانس یک روزه در برلین درباره لیبی که با توافق شرکت‌کنندگان در این نشست بر «عدم حمایت از طرف‌های درگیر» به پایان رسید، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس از احتمال اعزام نظامیان این کشور به لیبی برای انجام «ماموریت صلح‌بانی» خبر داده است.

 

به نوشته «اسپوتنیک»، نخست‌وزیر انگلیس که کشورش در سال 2011 به همراه فرانسه نقش هدایت را در حمله نظامی ناتو به لیبی و سرنگون کردن رژیم «معمر قذافی» ایفا کرد و از حمایت‌های تسلیحاتی، اطلاعاتی و لجستیکی آمریکایی‌ها هم برخوردار شده بود، مدعی شد امکان اعزام نظامیان انگلیسی به لیبی برای انجام ماموریت حفظ صلح و آتش‌بس وجود دارد.

 

بوریس جانسون در پایان کنفرانس برلین درباره لیبی این اظهارات را مطرح کرد در حالی که در سند منتشر شده پس از این کنفرانس، هیچ اشاره‎‌ای به ایجاد «نیروی نظارت بر صلح» در لیبی نشده است.

 

جانسون در پاسخ به سوالی درباره احتمال ایفای نقش نیروهای انگلیسی در لیبی اینطور پاسخ داد: «اگر یک آتش‌بس حاصل شود، البته که زمینه برای انجام کاری که ما خیلی خوب انجام می‌دهیم، فراهم خواهد شد و آن اعزام افراد، کارشناسان برای نظارت بر آتش‌بس است. در حال حاضر من هیچ آتش‌بسی (در لیبی) نمی‌بینم».

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها